Ankaraspor Sezonu Galibiyetle Kapattı

Ankaraspor, Turkcell Süper Ligi'nin Son Haftasında Trabzonspor'u 2-1 Mağlup Ederek Sezonu Galibiyetle Tamamladı.

Ankaraspor Sezonu Galibiyetle Kapattı

Ankaraspor, Turkcell Süper Ligi'nin son haftasında Trabzonspor'u 2-1 mağlup ederek sezonu galibiyetle tamamladı.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman maç sonrasında yaptığı açıklamada, ligi galibiyetle bitirdikleri için mutlu olduklarını ifade ederek, "Sezonun ikinci yarısının en çok puan toplayan takımı Trabzonspor'u yendiğimiz için mutluyuz. Hedefimiz, sezonu 44-45 puanla tamamlamaktı. Bugün aldığımız galibiyetle ligi 47 puanla tamamladık. Bu, genç bir kadrosu olan takım için bir başarıdır. Çok iyi bir istikrar yakaladık. Bu istikrarı gelecek sezona taşıyarak başarımızı sürdürmek istiyoruz" diye konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan ise maçın sonucunu önemsemediğini belirterek, "Son maçımıza galibiyet için çıktık. Ankaraspor maçı öncesinde yerimiz garantiydi. Böyle maçlara motive olmak çok zor. Galip gelmek istedik ama başaramadık. Bu maçta, daha önce şans vermediğimiz bazı oyunculara forma verdim. Bazı futbolcular bu şansı kullanırken, bazıları bunu değerlendiremedi. Maça kötü başlayarak 2 gol yedik. Daha sonra toparlandık ama galip gelemedik. Maçın sonucunu önemsemiyorum. Ankaraspor maçı,

bazı sporcularımın neler yapabileceğini görmem açısından iyi oldu. Gelecek sezon çok daha iyi bir takım oluşturarak kamuoyunun beklediği Trabzonspor'u oluşturacağız" dedi.

Mavi-beyazlı ekibin sakatlıktan yeni kurtulan oyuncuları Ramazan Tunç ve Mehmet Yılmaz da uzun bir aradan sonra forma giydikleri için mutlu olduklarını söyledi. Mavi-beyazlı oyuncular, ligi galibiyetle bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını açıklayarak, gelecek sezon daha başarılı olmak istediklerini ifade etti.

(EKO-EYB-NÇ-S)

Kaynak: İHA