Ankaraspor küme düşme hattından biraz daha uzaklaştı

Trabzonspor karşısında kendi saha ve seyirci avantajını iyi kullanan Ankaraspor'da alınan 3 puanın sevinci yaşanıyor.

Ankaraspor küme düşme hattından biraz daha uzaklaştı

Trabzonspor karşısında kendi saha ve seyirci avantajını iyi kullanan Ankaraspor'da alınan 3 puanın sevinci yaşanıyor.

Trabzonspor karşısında 1-0 galip gelen Ankaraspor küme düşme hattından biraz daha uzaklaştı. Maç sonu konuşan Ankaraspor Teknik Direktörü Saffet Suziç, önemli bir engeli aştıklarını ve süper ligde kalmak ümitlerini artırdıklarını söyledi. Ligde çıkışlarını sürdüreceklerini belirten Suziç, önlerinde Fenerbahçe ve Sivasspor gibi önemli engeller olmasına rağmen ligde kalacaklarını söyledi.

Ankaraspor Başkanı Ahmet Gökçek ise, üç puana çok sevindikleri iki haftadır iyi sonuçlar aldıklarını söyleyerek, ''Ankaraspor ligde kalacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın'' dedi.

Trabzonspor karşısında Ankaraspor'un tek golünü kaydeden Başkent ekibinin yıldız futbolcusu Mehmet Yılmaz ise, eski takımı Trabzonspor'a karşı forma giydiği ve maçta tek golü atan olduğu için hem sevinci hemde burukluğu bir arada yaşadığını söyleyerek, ''Trabzonspor burada bize yenilmiş olsada süper ligin halen dört büyüğünden biridir.'' şeklinde konuştu.

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ''iyi futbol kötü sonuç'' aldıklarını söyledi. Teknik Direktör Ersun Yanal ise, maçın ortada oynandığını hücum yönü yüksek bir maç olmadığını ancak Ankaraspor'un girdiği pozisyonu değerlendirerek galibiyete ulaştığını bildirdi. Maç sonu değerlendirmelerde bulunan Trabzonspor'un genç oyuncuları Barış Memiş ve Adnan Güngör'da iyi mücadele ettiklerini ancak golü yakalayamadıklarını belirttiler.