Ankaraspor ile Denizlispor Başkent'te Yenişemedi

Ankaraspor, Turkcell Süper Ligi'nin 32. Haftasında Kendi Sahasında Denizlispor ile 1-1 Berabere Kaldı.

Ankaraspor ile Denizlispor Başkent'te Yenişemedi

Ankaraspor, Turkcell Süper Ligi'nin 32. haftasında kendi sahasında Denizlispor ile 1-1 berabere kaldı.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maç sonrası yaptığı açıklamada, erken yedikleri golün bütün oyun planlarını alt üst ettiğini belirterek, 2 puanı kaçırdıkları için üzgün olduklarını söyledi. Denizlispor'un ligdeki konumunun kendilerini ilgilendirmediğini ifade eden Kocaman, "Erken yediğimiz golden sonra rakip kapandı. Özellikle ikinci yarı sezonun en iyi maçlarından birini oynadık ve pozisyonlar bulduk. Bu maçı kazanmayı çok isterdik ama olmadı. Ciddi ve onurlu bir takım olduğumuzu gösterdik"

diye konuştu.

Ligin bitmesine 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'yi de kutlayan Kocaman, "Fenerbahçe doğru hamleler yaptı ve bunu şampiyonlukla taçlandırdı" ifadelerini kullandı.

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise, ligin bitimine 3 hafta kala alt sıralardan kurtulmak için kesin kazanmak zorunda oldukları maçtan berabere ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirtti. 80 dakika önde götürdükleri karşılaşmada bir anlık savunma hatası sonucu beraberlik golünü yediklerini belirten Kurtar, "Bu beraberlik bizim için iyi olmadı. Artık kalan son 2 maçımızı kazanıp ligde kalmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Ankarasporlu oyuncular Murat Tosun ve Ediz de, UEFA hesapları yaptıkları bir dönemde Denizlispor maçını kazanmayı çok istediklerini, ancak bunda başarılı olamadıkları için üzgün olduklarını kaydetti.

Yeşil-siyahlı ekibin genç oyuncusu Bülent Ertuğrul ise, Ankaraspor ile ligde telafisi olmayan maçlardan birini oynadıklarını vurgulayarak, "Maçta 1-0 öne geçtik, ancak bu skoru koruyamadık. Önümüzdeki son 2 maç bizim için final özelliği taşıyor. İnşallah bu 2 maçtan 6 puan alıp ligde kalacağız" diye konuştu.

(YZE-İY-ÖK-SN-S)