Ankaralı Namık Bacağından Bıçaklandı

Ankaralı Namık Bacağından Bıçaklandı

Ankaralı Namık Adıyla Tanınan Ünlü Türkücü Namık Uğurlu, Seçim Bürosunda Bıçaklı Saldırıya Uğradı.

Ankaralı Namık Bacağından Bıçaklandı

Ankaralı Namık adıyla tanınan ünlü türkücü Namık Uğurlu, seçim bürosunda bıçaklı saldırıya uğradı. Bacağından bıçaklanan sanatçı, kanlar içinde yattığı sedye üzerinde iddialı açıklamalar yaparak, "Akan kan halkın kanıdır. Onu yerde bırakmamak için seçime gireceğim" dedi.

Son günlerde ismi sık sık asayiş olaylarına karışan Namık Uğurlu, seçim çalışmalarını yürüttüğü İzmir Caddesi'ndeki seçim bürosunda bıçaklı saldırıya uğradı. Sol bacağından bıçaklanan Uğurlu, ambulansla Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kanlar içinde sedyede yatan Namık Uğurlu, bir taraftan polise ifade verirken, bir yandan da iddialı açıklamalar yaptı. Uğurlu, bir dükkan meselesi yüzünden bıçaklandığını belirterek, kendisini 20 gündür yanında bulunan Osman Dadaş isimli kişinin

bıçakladığını iddia etti. Dadaş'ın "Bugün hesaplaşmaya geldik" diyerek kendisine silah çektiğini anlatan Uğurlu, kendisine "Alacağım yok" şeklinde kağıt imzalatmaya çalışıldığını ve telefona sesinin kaydedilmek istendiğini söyledi. Dadaş'ın eline vurarak silahı yere düşürdüğünü ifade eden Uğurlu, saldırganın kendisini bacağından bıçaklayarak kaçtığını belirtti.

Saldırının seçimlere yönelik olduğunu öne süren Uğurlu, son dönemde 11 aracının parçalandığını, 3 aracının kurşunlandığını, 26 aracının parka çekildiğini, menajerinin arabasında kokain yakalattığını, son bir ay içinde 39 kez ifade verdiğini söyledi. Tüm bu saldırılara rağmen seçime girmekte kararlı olduğunu kaydeden sanatçı, "Halk bizi bu yere getirdi. Akan kan halkın kanıdır. Onu yerde bırakmamak için seçime gireceğim" diye konuştu.

Başbakanlığa aday olduğunu söyleyen Ankaralı Namık, tek ayakla da olsa başbakan olmak için yürüyeceğini, garibanlar için mücadele edeceğini ifade etti.

Bu arada, Numune Hastanesi bahçesinde sedye üzerinde yatan Ankaralı Namık'a hastane önünde bekleyen vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Uğurlu, ifadesini hastane bahçesinde verdikten sonra tedavi için hastaneye girdi.

(ZÇ-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA