Ankaragücü Son Dakikada Güldü

Ankaragücü, Turkcell Süper Lig'in 6. Haftasında Konuk Ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u Son Uzatma Dakikasında Elyasa'nın Attığı Golle 1-0 Mağlup Etti.

Ankaragücü Son Dakikada Güldü

Ankaragücü, Turkcell Süper Lig'in 6. haftasında konuk ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u son uzatma dakikasında Elyasa'nın attığı golle 1-0 mağlup etti.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, iyi futbol oynamamalarına rağmen iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Ankaragücü gibi oynamadık. Sahada iyi mücadele ettik. İyi oynamadan maç kazanıyorsak, iyi bir takım kurmuşuz demektir. Rakimiz de çok iyi mücadele etti. Sezona büyük hedeflerle başladık. 100. yılımız yaklaşıyor. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Yakaladığımız çıkışı devam ettirmek istiyoruz" dedi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hans Peter Briegel, maçın sonunda düzenlenen basın toplantısında sahaya galibiyet için çıktıklarını ifade ederek, "Rakibimizin gücünü biliyorduk. İlk yarı çok pasif oynadık. 2. yarıda ise daha agresif oynadık ve kanatları kullanmaya başladık. Maçı kazanmamızda şans faktörü yanımızdaydı. İyi bir rakibe karşı 3 puan aldık" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, hücum bölgesinde etkisiz kaldıklarının altını çizerek, "90 dakikanın genelinde savunmada ve orta sahada iyi oynadık. Hücumda ise final paslarını yapamadık. Dramatik bir şekilde son dakika golüyle yenildik. Oyun olarak gidişatımızdan memnunum" ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli futbolcular Cem Can ve İbrahim Ege, rakiplerine oranla daha etkili oynayarak galip geldiklerini belirterek, çıkışlarını devam ettirmek istediklerini söyledi.

Turuncu-mavili futbolcular Ekrem, Mert Korkmaz ve İlyas Kahraman ise, Ankaragücü'ne karşı iyi mücadele etmelerine karşın son dakikada yedikleri golle mağlup oldukları için üzgün olduklarını kaydetti.

(EKO-İK-OK-S)