Ankaragücü'Nde Son Durum...
Haberler » Güncel » Haber

Ankaragücü'Nde Son Durum...

Futbolcular Antrenmana Çıktı...

Ankaragücü'Nde Son Durum...

FUTBOLCULAR ANTRENMANA ÇIKTI...

BASINA KAPALI OLAN ANTRENMANIN 5 DAKİKASI ÖZEL İZİN İLE BASINA AÇILDI

ÜLKESİNE DÖNEN VİTTEK DIŞINDA TAM KADRO ÇALIŞAN OYUNCULARDAN BAZILARI SABAH KENDİ İSTEĞİYLE HAFİF BİR ÇALIŞMA YAPTI

Ankaragücü'nde futbolcular antrenmana çıktı.

Fenerbahçe ile kritik bir maç oynayacak olan başkent ekibinde belirsizlikler sürerken, alacakları ödenmediği iddia edilen futbolcular bugün 14.00'te başlayan antrenmana ülkesine dönen Vittek ve sakat olan Aydın Karabulut dışında şu an tam kadro yapıyor. Basına kapalı olan ve 14.00'te başlayan antrenmanın 5 dakikalık bir bölümü özel izinle az önce medyaya açıldı. Basın mensuplarının talebini teknik direktör Lemerre'e ileten menajer Ender Yurtgüven verilen izin sonrası Sarayköy Tesisleri'nin kapısında bekleyen basın mensuplarını yaklaşık 600 m içeride olan çalışma sahasına kadar getirdi. Basın mensupları kısa süre içerisinde görüntü ve fotoğraflarını alırken, daha sonra tekrar tesis dışına çıktılar.

BAŞKAN AHMET GÖKÇEK FUTBOLCULARLA TOPLANTI YAPTI

Bu arada Başkan Ahmet Gökçek ve beraberindeki yöneticilerin sabah tesislere gelerek önce teknik heyet ardından futbolcularla bir görüşme yaptıkları öğrenildi. Gökçek'in futbolcularından Ankaragücü'nü en iyi şekilde temsil etmelerini istediği ve zaman zaman sert üslup kullanarak yaşanan sıkıntıların, maçın gerginliğinden kaynaklandığını ve çeşitli provakasyonlara izin vermemeleri gerektiğini aktardı. Yaklaşık 2.5 saat süren bu toplantıda Gökçek'in futbolcularını sert dille uyardığı ve kulüp içinde yaşanların dışarıya sızmaması gerektiğini söylediği belirtildi. Bu durumu fırsatçılık yapan futbolculara sinirlenen Gökçek "Bu işi bu noktaya getirmenin mantığı" yok şeklinde konuştu.

Öte yandan ödemelerin yapılıp yapılmadığına dair net bir bilgiye ulaşılamazken, bu konuda yaşanan gelişmelerle ilgili olarak kulüp basın sözcüsünün açıklama yapacağı ifade edildi.