Ankaragücü Bisiklet Takımı, Uluslararası Arenada

Ankaragücü Bisiklet Takımı İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor

Ankaragücü Bisiklet Takımı, Uluslararası Arenada

Ankaragücü Bisiklet Takımı ilklere imza atmaya devam ediyor. Güçlü pedallar Türkiye'nin tek 'Uluslar Arası Dağ Bisiklet Takımı' lisansını kazanırken bundan sonra yurtiçi ve yurtdışında ki yarışlarda kazandığı puanlarla devler liginde hem Ankaragücü'nü hem de ülkemizi temsil edecek. Geçtiğimiz sezon 'Dağ Bisiklet Yarışları'nda çok iyi bir sezon geçiren Ankaragücü Dağ Bisiklet Takımı, Salcano Bisiklet'in ana sponsorluğunda uluslar arası arena'da gücünü göstermeye başlıyor. Dağ bisikletinde Türkiye'nin tek 'Uluslar Arası Dağ Bisiklet Takımı' lisansı geçtiğimiz hafta tescil edilen 'Güçlü Pedallar', 2010 senesinde 107 takımın oluşturduğu zorlu bir ligde puan toplamaya çalışacak. Sarı-Lacivertli sporcular, ülkemizde yapılacak 20'ye yakın yarışta ve yurtdışında katıldıkları müsabakalarda topladığı puanlarla devler liginde kendini gösterecek.

FEDERASYON BAŞKANI MÜFTÜOĞLU: ANKARAGÜCÜ'NÜN DAĞ BİSİKLETİNE ÇOK BÜYÜK KATKISI VAR

Ankaragücü Bisiklet Takımı'nın uluslar arası lisansının çıkması üzerine açıklama yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, "Yol Bisikleti'inde 2 Continental takımın yanında çok önem verdiğimiz Dağ Bisikleti'nde de bir Continental takımımızın olması ülkemizde bir ilk. Ankaragücü'nün Dağ Bisikleti'ne son iki yıldır çok büyük bir katkısı var. Biz de elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Başta Ankaragücü Başkanı olmak üzere menajerinden sporcusuna kadar tüm emeği geçen kişilere bisiklet camiası adına teşekkür ediyorum." dedi.

MALİ SAYMAN ATALAY: TEK OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

Ankaragücü Mali Saymanı Ayhan Atalay"Ankaragücü olarak amatör branşlara özel bir önem veriyoruz. Geçtiğimiz sezon çok ciddi başarılara imza atan takımımızı yeni transferler ile güçlendirdik." dedi. Takımın Türkiye'nin tek 'Uluslar Arası Dağ Bisiklet Takımı' olmasının gururunu yaşadıklarını belirten Atalay "Önümüzdeki olimpiyatlarında çekirdek kadrosunu oluşturacak bu sporcularımızın uluslar arası turnuvalarda da hem ülkemizi hem de kulübümüzü başarı ile temsil etmeleri için elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz." dedi.

SALCANO'DAN TAM DESTEK

Bu sezon Ankaragücü Bisiklet Takımı'na sağladığı sponsorluk desteği ile sporcuların rakipleri ile aynı donanımlı bisikletlerle yarışmasını sağlayan Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu üyesi Bayram Akgün ise yaptığı açıklamada"Ankaragücü gibi büyük bir kulübe sağladığımız destek ile Avrupa'da mücadele etmesine destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hem bu yıl hem de önümüzdeki yıllarda Ankaragücü Bisiklet Takımı'na her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz."

Diğer amatör branşlarda olduğu gibi bisiklet branşında da iddialı olan Ankaragücü, 2011 yılında 12 sporcu ile mücadele edecek. 23 yaş altı 5 sporcu ile uluslararası arenada ülkemizi temsil etmenin yanında gelecek olimpiyatların da çekirdek kadrosunu bünyesine katan Sarı-Lacivertli ekip Alman Hahn-Training-Systems - Carsten Hahn kontrolünde çalışmaları sürdürüyor. Tandoğan Tesisleri'nde haftada 5 gün güç ile kondisyon çalışmaları devam ettiren ve Nisan ayı başında yarışlara başlayacak takımda şu sporcular bulunuyor: Bora Tirki, Bülent Atlas, Turgay Germen, Ogün Çavuş, Halil Korkmaz, Berkay Yavrucuk, Bayram Eroğlu, Ozan Ali Bulunmaz, Cumhur Boyraz, İsmail Demirkan, Yusuf Çabık, Abdulsamet." - ANKARA