Ankaragücü-beşiktaş Maçından Sonra Olay

Ankaragücü-beşiktaş Maçından Sonra Olay

Turkcell Süper Lig'de Oynanan Ankaragücü-beşiktaş Maçından Sonra Polisle Ankaragücü Taraftarları Arasında Çıkan Olaylar Sonucu Yaklaşık 50 Sarı-lacivertli Taraftar Gözaltına Alındı.

Ankaragücü-beşiktaş Maçından Sonra Olay

Turkcell Süper Lig'de oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçından sonra polisle Ankaragücü taraftarları arasında çıkan olaylar sonucu yaklaşık 50 sarı-lacivertli taraftar gözaltına alındı.

İki takım taraftarları arasında süren ve bu maça da yansıyan gerginlik, karşılaşma sonunda Ankaragücü taraftarları ile polis arasında gerginlik yaşanmasına neden oldu.

Emniyet yetkilileri, maçın bitiminden sonra siyah-beyazlı taraftarları güvenlik nedeniyle statta tutarken, Ankaragücü taraftarlarını stat dışına çıkardı. Bu arada Gençlik Parkı tarafından sloganlar atarak çıkan sarı-lacivertli taraftarlar, Gençlik Parkı önünde toplanarak Beşiktaş taraftarlarını beklemeye başladı.

Polis, bu topluluğu dağıtmak isteyince çok sayıda Ankaragücü taraftarı tepki gösterdi ve bir anda olaylar büyüdü. Polisin göz yaşartıcı bomba kullandığı olaylar sırasında Ankaragücü taraftarları parkın içinden polise taşla saldırdı.

Bu arada Beşiktaş taraftarları maçın bitiminden 1 saat geçmesine rağmen hala statta tutuluyor.