Ankara'ya Metrobüs Konforunda Yeni Otobüsler Geliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara'ya Metrobüs Konforunda Yeni Otobüsler Geliyor

CHA - Haberler | Yerel
Ankara'ya Metrobüs Konforunda Yeni Otobüsler Geliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, filosuna katacağı 250 körüklü otobüsün satın alma sözleşmesini yarın imzalıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, filosuna katacağı 250 körüklü otobüsün satın alma sözleşmesini yarın imzalıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yapımcı firmaların yetkililerinin katılacağı imza töreni, belediye binasında saat 13.00'te yapılacak.

EGO Genel Müdürlüğü bünyesindeki bin 90 tanesi doğalgazlı, bin 786 araca katılacak yeni otobüsler, 18 metre uzunluğunda, 4 kapılı, tek körüklü, doğalgazlı, özürlü asansörlü, klimalı ve kameralı olacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 250 adet yeni körüklü araç ile filonun daha da güçleneceğini kaydetti. EGO Genel Müdürlüğü'nün, toplu taşımın yüzde 27-30'unu karşıladığını belirten Başkan Gökçek, ilk parti 50 adet yeni otobüsün temmuz ayında EGO filosuna katılacağı bilgisini verdi. Başkan Gökçek, "18 metre uzunluğundaki yeni otobüslerimiz de son teknolojik donanıma sahip olacak. Tek körüklü, 4 kapılı otobüslerin hepsinde özürlü asansörü, klima ve kamera bulunacak. Yine doğalgazla çalışacak olan araçlar 36 oturan ve 116 ayakta toplam 152 yolcu taşıyabilecek." diye konuştu. Yeni körüklü otobüsler devreye girdikçe 1991 model araçların hizmetten alınacağını kaydeden Başkan Gökçek, yeni araçların uzun hatlarda hizmet vereceğini açıkladı.

Ankara'ya Metrobüs Konforunda Yeni Otobüsler Geliyor

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500