Ankara: Voleybol Avrupa Cev Kupası

Halkbankası Erkek Voleybol Takımı, Voleybol Avrupa Cev Kupası 1. Ön Eleme İlk Maçında Ukrayna'nın Krymsoda Krasnoperekopsk Takımını Deplasmanda 3-2 Mağlup Etti.

Ankara: Voleybol Avrupa Cev Kupası

Halkbankası Erkek Voleybol Takımı, Voleybol Avrupa CEV Kupası 1. ön eleme ilk maçında Ukrayna'nın Krymsoda Krasnoperekopsk takımını deplasmanda 3-2 mağlup etti.

Halkbankası, Ukrayna'da oynanan karşılaşmaya iyi başladı ve ilk seti 25-23 kazandı. İkinci sette üstünlüğünü koruyamayan Halkbankası, bu seti 25-19 kaybetti ve maça denge geldi. Üçüncü seti 25-21 kazanan Halkbankası, maçta bir kez daha öne geçti. Karşılaşmanın dördüncü setinde üstün bir oyun sergileyen Ukrayna temsilcisi Krymsoda Krasnoperekopsk, bu seti 25-16 kazanarak maçı final setine taşıdı. Büyük çekişmeye sahne olan final setini 15-12 kazanan Halkbankası, salondan 3-2 galip ayrıldı ve Ankara'da oynanacak rövanş karşılaşması öncesi avantaj yakaladı.

Bu karşılaşmanın rövanşı 17 Aralık 2006 tarihinde Ankara'da oynanacak. Halkbankası, rakibini elemesi durumunda grup maçları oynamaya hak kazanacak.

Kaynak: İHA