Ankara ve Diyarbakır'daki Terör Saldırılarına Tepkiler - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara ve Diyarbakır'daki Terör Saldırılarına Tepkiler

AA - Haberler | Güncel
Ankara ve Diyarbakır'daki Terör Saldırılarına Tepkiler

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, terörle beslenenler ile onları destekleyen iç ve dış mihrakların asla hedeflerine ulaşamayacağını belirtti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, terörle beslenenler ile onları destekleyen iç ve dış mihrakların asla hedeflerine ulaşamayacağını belirtti.

Murzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara ile Diyarbakır'daki terör saldırılarının ülkenin birlik ve beraberliğini hedef aldığını vurguladı.

Terörün kalleş ve çirkin yüzünü bir kez daha ortaya çıkardığına işaret eden Murzioğlu, "Alçakça, haince yapılan saldırı, hepimizin ciğerini yakmıştır. Acımız kelimelerle tarif edilemez. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Terörün her türlüsünü lanetlediklerini bildiren Murzioğlu, şunları kaydetti:

"Bu saldırılar karşısında millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız. Herkes bilmelidir ki terörle beslenenler ve onları destekleyen iç ve dış mihraklar birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacak, aksine bizi daha da sıkı birbirimize bağlayacaktır. Geçmişte pek çok zorlu ve çetin imtihanı sabır, metanet, sağduyu, basiret, sükunet ve azimle aşan milletimiz, hain saldırılardan medet umacak kadar alçalan düşmanlarımızın oyunlarını Allah'ın izniyle tek yürek olup boşa çıkaracaktır. Saldırılar, cana kıymanın ötesinde devletimizin terörle mücadele kararlılığını artırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanındayız."

Murzioğlu, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

"Politik çekişmeler bir yana bırakılmalı"

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz de bu eylemlerin amacını doğru tespit etmek ve adını doğru koymak gerektiğini ifade etti.

"22 milyon kilometrekarelik Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılışından sonra canımız, kanımız pahasına tutunduğumuz 780 bin kilometrekarelik vatan toprağı ve üzerine kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti de bize çok görülmektedir" değerlendirmesinde bulunan Gürbüz, bunun kavgasının yapıldığını belirtti.

Gürbüz, şöyle devam etti:

"Bomba bir kez daha bu yüzden başkentin göbeğinde ve Diyarbakır'da TSK mensupları hedeflenerek patlatılmıştır. Eylemlerin görünen yüzündeki taşeron örgütler ve şahıslar, işte bu kavga için kullanılan piyonlardır, maşalardır.

Devletin ve milletin ne zaman, nerede, nasıl ve hangi boyutta darbe yiyeceğinin belirsiz olduğu böyle bir ortamda kısır iç politik çekişmelerin bir yana bırakılması, ayrıştıran, ötekileştiren dil ve üsluptan uzak durulması, iktidarın da muhalefetin de hassasiyet göstermesi gereken en temel ve kaçınılmaz görevleridir. Gün, millet olma bilinciyle birbirimize sımsıkı sarılma, aziz vatan toprağına daha sağlam tutunma ve yaralarımızı el birliğiyle sarma günüdür."

AA - Son Dakika Haberleri
title