Ankara: Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin İftar Yemeği

Ankara: Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin İftar Yemeği

Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Anısına Kurulan 'Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin Düzenlediği İftar Yemeği Eski ve Yeni Anap'lıları Birayaya Getirdi.

Ankara: Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin İftar Yemeği

Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anısına kurulan 'Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin düzenlediği iftar yemeği eski ve yeni ANAP'lıları birayaya getirdi.

Hacı Baba Restaurant'ta düzenlenen iftar yemeğine Devlet Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski Başbakan Yıldırım Akbulut, eski bakanlar Mehmet Keçeciler, Mustafa Taşar, Vehbi Dinçerler, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ile çok sayıda davetli katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Dernek Başkanı Emin Başer, derneğin genç bir dernek olduğunu belirterek, iftar yemeğinin derneğin ikinci etkinliği olduğunu söyledi. Özal'ın reformları hayata geçiren, devletle milleti bütünleştiren, tabuları yıkan, yasakları kaldıran Türkiye'nin dünya ile entegre olmasını sağlayan bir lider olduğunu belirten Başer, Özlal'ın aynı zamanda sivil, dindar ve demokratik kişiliğiyle de ön plana çıktığını söyledi. Başer, derneğin hiçbir siyasi amacının olmadığını ve siyasetin dışında kalacaklarını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise Özal'ın bir icraat insanı olduğunu, Türkiye'ye çok önemli eserler kazandırdığını söyledi. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumucu ise, derneğin isminin anlamlı olduğunu belirterek, Özal denilince akla farklı düşünen, tabuları alay edercesine yıkan insan akla geldiğini ifade etti. Özal'ın hamle insanı olduğunu belirten Mumcu, hamle insanı olanların tarihe adlarını yazdırdıklarını kaydetti. Yemekte ayrıca Özal'ı anlatan bir slayt gösterisi sunuldu.

Kaynak: İHA