Ankara: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

Ankara: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

İtalya'dan Siyasi Sığınma Hakkı İstemek İçin Türk Hava Yollarına (THY) Ait Uçağı Kaçıran Türk Korsan Hakan Ekinci'nin, Uçağı, "İçerde Çok Sayıda Patlayacı Taşıyan Arkadaşlarım Var" Diyerek Kaçırdığı Öğrenildi. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin, Korsanın Tek Kişi Olduğunun Teyit Edildiğini ve Şuan İtibariyle Hiçbir Güvenlik Sorunun Olmadığını Bildirdi. Şahin Ayrıca, THY'nin Uçakta Bulunan 5 Türk Yolcuyu Almak Üzere İstanbul'dan İtalya'ya Uçak Kaldıracağını Açıkladı.

Ankara: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

İtalya'dan siyasi sığınma hakkı istemek için Türk Hava Yollarına (THY) ait uçağı kaçıran Türk korsan Hakan Ekinci'nin, uçağı, "İçerde çok sayıda patlayacı taşıyan arkadaşlarım var" diyerek kaçırdığı öğrenildi. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin, korsanın tek kişi olduğunun teyit edildiğini ve şuan itibariyle hiçbir güvenlik sorunun olmadığını bildirdi. Şahin ayrıca, THY'nin uçakta bulunan 5 Türk yolcuyu almak üzere İstanbul'dan İtalya'ya uçak kaldıracağını açıkladı.

Tiran-İstanbul tarifeli seferini yapan TK-1476 sefer sayılı THY uçağının İtalya'ya kaçırılmasıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Şahin bir açıklama yaptı. Şahin, uçağı kaçıran kişinin Hakan Ekinci isimli Türk vatandaşı olduğunun teyit edildiğini ifade etti. Şuan itibariyle güvenlik sorununun olmadığını belirten Şahin, uçakta bulunan 5 Türk yolcunun alınması için THY'nin İstanbul'dan İtalya'ya bir uçak kaldıracağını açıkladı.

Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Ali Arıduru ise, uçağı kaçıran Hakan Ekinci isimli Türk vatandaşının İtalya'dan siyasi sığınma hakkı istemek için böyle bir eylem yaptığını söyledi. Türk korsanın yanında hiçbir silah ve patlayıcı madde bulunmadan 'İçerde arkadaşlarım var. Yanlarında çok sayıda patlayıcı madde bulunuylor' diyerek uçağı kaçırdığını belirten Arıduru, "Korsan uçağı bir sözle kaçırdı ama havacılıkta hiçbir zaman risk alınmaz" dedi. Arıduru da, şuan itibariyle kaçırılma olayıyla ilgili hiçbir güvenlik sorunun olmadığını sözlerine ekledi.