Ankara: TBMM'de 5. Yasama Yılı Resepsiyonu...(2)

Ankara: TBMM'de 5. Yasama Yılı Resepsiyonu...(2)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç Tarafından Verilen 22. Dönem 5. Yasama Yılı Resepsiyonu, İlginç Görüntülere Sahne Oldu. Resepsiyona Gelenler, Resepsiyon Saati ile İftar Saatinin Birbirine Yakın Olması Dolayısıyla Oruçlarını Resepsiyon Salonunun Yanındaki Küçük Odada Açtı, Ardından Resepsiyona Geçti.

Ankara: TBMM'de 5. Yasama Yılı Resepsiyonu...(2)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç tarafından verilen 22. Dönem 5. Yasama Yılı Resepsiyonu, ilginç görüntülere sahne oldu. Resepsiyona gelenler, resepsiyon saati ile iftar saatinin birbirine yakın olması dolayısıyla oruçlarını resepsiyon salonunun yanındaki küçük odada açtı, ardından resepsiyona geçti.

TBMM tören salonunda verilen resepsiyona katılan davetlileri tek tek karşılayan TBMM Başkanı Bülent Arınç, özellikle yabancı büyükelçilerle ayak üstü sohbet etti. Reseapsiyona Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer katılmazken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de ABD'de oldukları için resepsiyona iştirak edemedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Deniz Baykal, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu da resepsiyona katılamayan liderler arasındaydı. Resepsiyona Genç Parti Lideri Cem Uzan'ın ilk kez katılması ise dikkat çekti. Her yıl resepsiyonda görülen Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu da resepsiyona katılmadı. Resepsiyona ayrıca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ve Jandarma Genel Komutanı Işık Koşaner katıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Devlet Bakanı Bakanı Kürşat Tüzmen, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker resepsiyona katılan bakanlar arasındaydı. Anasaya Mahkemesi Başkanı'nın da katılmadığı resepsiyona Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, Sayıştay Başkanı Mehmet Damar, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Yiğit Alpogan da iştirak etti.

Bu yıl milletvelillerinin ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği resepsiyona AK parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve eşi Semra Yıldız ile birlikte katıldı. İftar sonrası sıcak bir ortamda geçen resepsiyonda zaman zaman spor sohbeti, zaman zaman siyaset ve daha çok da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yeni yasama yılı açılışında yaptığı konuşma değerlendirildi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, davetlileri tek tek kabul ettikten sonra resepsiyona katıldı. TBMM Başkanı Arınç'ın en dikkat çekici sohbeti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanlarıyla yaptığıydı. Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ve Kuvvet Komutanları, TBMM Başkanı Arınç ile yaptıkları ayak üstü kısa konuşmanın ardından resepsiyondan ayrıldı.

Kaynak: İHA