Ankara Tabip Odası: "Yönetmelik Taslağı ile Büyük Bir Kaotik Ortam Yaratılıyor"

Ankara Tabip Odası: "Yönetmelik Taslağı ile Büyük Bir Kaotik Ortam Yaratılıyor"

Ankara Tabip Odası: 'Yönetmelik Taslağı ile Büyük Bir Kaotik Ortam Yaratılıyor'
ANKA - Haberler | Güncel

"Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Taslağı" Na Ankara Tabip Odası'ndan Tepki Geldi. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Ercan Yavuz, "Söz Konusu Yönetmelik Hekimlerimizi Tedirgin Ederek Büyük Bir Kaotik Ortam Yaratmıştır" Dedi.

Ankara Tabip Odası "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Taslağı"na tepki gösterdi. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Ercan Yavuz söz konusu yönetmelikle büyük bir kaotik ortam oluştuğunu söyledi.

Dr. Ercan Yavuz ANKA'ya yaptığı açıklamada yönetmeliği incelediklerini belirterek, "Bu durum özellikle kamu dışında yarı zamanlı çalışan hekimlerimizde büyük bir tedirginlik yaratmıştır" dedi. Güzellik merkezlerindeki tıbbi uygulamalara son verilmesini de eleştiren Dr. Ercan Yavuz, "Bu merkezlerde çalışan hekim arkadaşlarımızdan tıbbi uygulamaları bir tıp merkezi ya da polikliniği içinde yapmaları isteniyor. Bu küçük ya da orta ölçekteki merkezlerde tıbbi uygulamaların yapılamaması hekimlerdeki tedirginliği arttırıyor" dedi.

Genel Sekreter Dr. Ercan Yavuz ayrıca yönetmeliğin, özel dal merkezleri adı verilen hipertansiyon, göz ve fizik tedavi gibi alanları kapsayan ve büyük yatırımlarla kurulan merkezlerdeki hekimlerin uyguladığı hizmetleri tanım dışı bıraktığını belirtti. Yavuz, "Bununla büyük bir kaotik ortam yaratılmıştır" dedi. Yavuz, birçok değişikliği beraberinde getirecek olan yönetmelik taslağının Ankara Tabip Odası"nca takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.(ANKA)

(DNZ/ZG)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title