Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi 'Alo 185'ten acil çözüm

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi 'Alo 185'ten acil çözüm

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, çağdaş belediyecilik hizmeti anlayışı ile abonelerinden gelen şikâyet, sorun ve taleplerine "ALO 185" ile kısa sürede yanıt vererek, çözüme kavuşturuyor.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi 'Alo 185'ten acil çözüm

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, çağdaş belediyecilik hizmeti anlayışı ile abonelerinden gelen şikâyet, sorun ve taleplerine "ALO 185" ile kısa sürede yanıt vererek, çözüme kavuşturuyor.

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, yaşamın temel kaynağı olan suyun kaynağından başlayarak, musluklardan temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanıma sunulduğu an ve sonrasında olabilecek sorunların giderilmesinin ASKİ'nin sorumluluğunda olduğunu belirtti. Kılıç, bu nedenle abonelerinin herhangi bir sorunla karşılaştıklarında anında çözüme ulaşabilmeleri için "ALO 185" telefon hattının 24 saat hizmet verdiğini söyledi.

Kent insanının, zamanla olan yarışında belediyelerin daha etkin bir şekilde vatandaşın yanında olabilmesi için gelişen teknolojiyle birlikte kendini yenilemesinin bir zorunluluk olduğunu ifade eden ASKİ Genel Müdürü Kılıç, bu kapsamda hizmet veren ALO 185 telefon hattının yenilenerek, vatandaşlardan su ile ilgili gelecek sorunların çözümü için 14 personeliyle 3 vardiya şeklinde 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini kaydetti.

ALO 185 hattının ASKİ ve vatandaş arasında köprü görevi gördüğünü vurgulayan Kılıç, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

"5216 sayılı kanunla birlikte Büyükşehir Belediye sınırlarının genişlemesinin ardından ASKİ'nin hizmet verdiği alanlar da genişledi. ASKİ'nin sorumluluk alanının artması, yeni bölgelere ulaşabilmek, hizmetin daha hızlı ve kaliteli olabilmesi ancak vatandaşla kurulacak iletişimin seri ve aksamadan yürütülmesi ile mümkündür. Bu amaçtan yola çıkarak, yıllardır hizmet veren ALO 185 Telefon Hattı Merkezimizin alt yapısını güçlendirerek, kapasitesini arttırdık ve daha etkin bir hale getirdik. 24 saat çalışma esasına dayalı olarak çalışan merkezimizde sorunu olan abonemizin bu telefonu araması ya da, www.aski.gov.tr web sitesine yazılı olarak başvurması halinde, karşısında kendisine cevap veren birini mutlaka bulacaktır. Genel Müdürlüğümüzün bünyesinde hizmet veren ALO 185 telefon hattında 8 kişi telefonla gelen şikâyetleri alıp bilgisayara kaydediyor. Bu kişiler tarafından alınan şikâyetler kayıt ediliyor. 4 kişiden oluşan ekip bu şikâyetleri anında 10 farklı bölgede konuşlandırılmış uzman ekiplere bildiriyor. Ve bu ekipler kendi bölgelerinde meydana gelmiş ve şikâyete konu olan olaya anında ulaşarak çözüme kavuşturuyor."

Kaliteli hizmet, hızlı çözüm, denetleme ve vatandaşa değer vermeyi öne çıkaran çalışma prensibiyle her an Başkentlinin yanında olduklarının altını çizen ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, "ALO 185 hattı ASKİ ile vatandaş arasında üstlendiği köprü görevini en kusursuz şekilde sağlamaya çalışıyor" dedi.

Kılıç, ALO 185 telefon hattına sözlü, www.aski.gov.tr web sitesi içinde oluşturulan ALO 185 çağrı hattına ise yazılı yapılan, su kanal ve arızaları, kaçak su ihbarları ile abonelerin başka şikâyet ve sorunları ile ilgili olarak başvuruda bulunabildiklerini sözlerine ekledi.