Ankara: "Sanal Tuzak 1" Operasyonu Firarcısı Yakalandı

Ankara: "Sanal Tuzak 1" Operasyonu Firarcısı Yakalandı

Küçük Yaştaki Çocukların Çıplak Fotoğraflarını İnternet Ortamında Yayınladığı İddiasıyla 'Sanal Tuzak 1' Operasyonu Kapsamında Aranan Firarcı Yakalandı.

Ankara:

Küçük yaştaki çocukların çıplak fotoğraflarını internet ortamında yayınladığı iddiasıyla 'Sanal Tuzak 1' operasyonu kapsamında aranan firarcı yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar dedektiflerinin uzun süredir yaptığı takipler sonucunda aranan Hikmet Ç. (28), Antalya'da yapılan operasyonla yakalandı. Antalya Kemer'de bir otelde çalışan Hikmet Ç.'nin, Turizm Otelcilik Okulu'ndan stajyer olarak gönderilen öğrencilerle yakın ilişki kurduktan sonra onların çeşitli fotoğraflarını çekerek internet ortamında yayınladığı tespit edildi. Polisin aldığı ifade de Hikmet Ç. suçunu itiraf etti. Zanlının kaldığı otel odasında yapılan aramada çok sayıda çocuk porno CD'si, fotoğraf albümleri ve çocuklara verdiği oyuncak, kalem ve çeşitli hediyeler ele geçirildi. Hikmet Ç.'nin ifadesi tamamlandıktan sonra 'Örgütlü olarak 15 yaşını tamamlamamış olan çocukları tehdit, hile ve iradeyi etkileyen başka bir yolla cinsel yönden istismar etmek, müstehcen görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları kullanmak, bu ürünleri satışa arz etmek, satmak, nakletmek, depolamak, bulundurmak, başkalarının kullanımına sunmak, bu ürünleri basın yayın yoluyla yayınlamak, yayınlanmasına aracılık etmek, çocukların görmesini dinlemesini veya okumasını sağlamak' suçlarından mahkemeye çıkarılacak. Hikmet Ç.'nin iletişim kurduğu çocuklardan çok sayıda saç örneği aldığı onlara hediyeler verdiği, çocukların çıplak fotoğraflarını çektiği tespit edildi. Yapılan aramada, 53 adet CD, 1 adet mini CD, 1 adet fotoğraf makinesi, 1 adet pc pratik web tasarım rehberi isimli kitap, 1 adet üzerinde kalp işaret bulunan fotoğraf albümü, 53 adet şüpheli ve yabancı uyruklu çocuklara ait fotoğraf, 13 adet çocuklarla şüphelinin çektirmiş olduğu fotoğraf, 1 adet internet adresleri yazılı A4 kağıdı, 3 adet ağzı kapalı poşette saç kılları, 1 adet gazeteye sarılı saç kıllarda, 2 adet sim kart, 4 adet not defteri çok sayıda deniz kabukları, 2 adet tişört, 1 adet oyuncak araba, çok miktarda kurşun kalem, 1 adet mail adreslerinin yazıldığı not kağıdı, 3 adet resim kağıdına basılı vaziyette resim ele geçirildi. Zanlı Hikmet Ç. daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Kaynak: İHA