Ankara sahte banka görevlisi operasyonu: 25 gözaltı
Haberler » Güncel » Ankara sahte banka görevlisi operasyonu: 25 gözaltı - Haber

Ankara sahte banka görevlisi operasyonu: 25 gözaltı

Sahte banka görevlisi operasyonu: 25 gözaltıANKARA polisi, telefonda kendilerini 'banka görevlisi' olarak tanıtıp, başkalarına ait kart bilgilerini ele geçirerek, internette Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) primi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri ve kurumlara ait borçların ödemesini...

Ankara sahte banka görevlisi operasyonu: 25 gözaltı

Sahte görevlisi operasyonu: 25 gözaltı

ANKARA polisi, telefonda kendilerini 'banka görevlisi' olarak tanıtıp, başkalarına ait kart bilgilerini ele geçirerek, internette (SGK) primi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri ve kurumlara ait borçların ödemesini yaptıkları belirlenen 25 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, telefonda kendilerini 'banka görevlisi' olarak tanıtıp, başkalarına ait kart bilgilerini ele geçirerek, internet ortamında SGK primi, MTV ödemeleri ve kurumlara ait borçların ödemesini yapan 25 kişi tespit edildi. Ekipler, adresleri belirlediği dolandırıcılık çetesine yönelik Mersin, Antalya, Gaziantep, Kayseri, İstanbul ve Denizli'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 25 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Kaynak: DHA


Haber Videosu

: Ankara sahte banka görevlisi operasyonu: 25 gözaltı

Manşet

Haberler