Ankara: Parkvadi Evleri'nde Büyük Fırsat
Haberler » Güncel » Haber

Ankara: Parkvadi Evleri'nde Büyük Fırsat

Ankara Dikmen Vadisi 3. Etabı'nda başlatılan "Parkvadi Evleri" projesi, ekonomideki dalgalanmaya rağmen konut kredisi faiz oranlarıyla döviz kurunu sabitledi.

Ankara: Parkvadi Evleri'nde Büyük Fırsat

Ankara Dikmen Vadisi 3. Etabı'nda başlatılan "Parkvadi Evleri" projesi, ekonomideki dalgalanmaya rağmen konut kredisi faiz oranlarıyla döviz kurunu sabitledi.

"Parkvadi Evleri Satış Ofisi"nden yapılan yazılı açıklamaya göre, dolar üzerinden satılan konutlarda 15 Haziran'a kadar dolar kuru 1.390 YTL olarak belirlendi. Ayrıca, Vakıfbank'tan 12 aydan 240 aya kadar konuk kredisi alınabilen proje kapsamında, kredi faiz oranını yüzde 0.85'te sabitlendi. Bilindiği üzere bugün bankalar konut kredisinde yüzde 1.20 ile 1.30 arasında faiz oranları uygularken, dolar kuru son olarak 1.580 YTL seviyelerine kadar çıktı.

Her dönemin en karlı yatırımı gayri menkulde yaşanan belirsizlik ortamı da sona erdi. Belirsizlik ortamını sona erdiren, gayrimenkulde satışların sürmesini sağlayan ilk çıkış Ankara Parkvadi Evleri'nden geldi. Ankara'nın en gözde yaşam merkezi olan Çankaya Parkvadi Evleri, hazırladığı ilanlarla "Döviz Kuru'nu sabitledik. Faizleri dondurduk" diyerek, dalgalanma öncesi döviz ve vade oranlarını yeniden ev alacakların kullanımına sundu.

Geliştirdikleri çözümle gözleri üzerine çeviren Parkvadi Evleri yöneticileri, belirsizlik ortamında yapılabilecek en akıllıca adımı attıklarını söyleyerek, "Bizim ülkemize ve ülkemizin ekonomi politikalarına güvenimiz tam. Dalgalı kur sisteminin gerekleri olan yukarı-aşağı doğru hareketlenmeler, doğal olarak insanlarımızda kısmi tedirginliklere neden olabiliyor. Oysa bugün itibariyle girdi maliyetlerinde önemli artışlar yapılmasını gerektiren bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla dolar kurunu ve vade oranlarını yükseltmeye gerek görmüyoruz" şeklinde konuştu.

Çankaya Köşküne ve Atakule'ye 500 metre uzaklıkta, bin 100 konuttan oluşacak Parkvadi projesi, Türkiye'nin en iddialı konut projesi olma özelliğini taşıyor. Sosyal ve rekreasyon alanlarıyla örnek bir çalışma olarak gösterilen proje, Dikmen Vadisi'nin Hoşdere Caddesi tarafında yer alıyor ve 100'er dairelik 5 bloktan oluşuyor.

Özgün bir konsept mimari ve modern ev yaşamının vazgeçilmez unsurları Park Vadi Çankaya Evleri ve Park Vadi Teras Evleri'nde bir araya geliyor. Şehrin merkezinde ve karmaşasından uzak huzurlu, güvenli, sakin bir yaşam kalitesi sunan Park Vadi Çankaya Evleri ve Park Vadi Teras Evleri'nin alt konseptleriyle inşaatına start verildi. Dikmen Vadisi'nin 3'üncü Etap Kentsel Dönüşüm Projesi içinde planlanan Park Vadi Evleri Projesi 24 ayda bitirilmesi öngörülen 3 ayrı siteden oluşuyor.

Proje kapsamındaki 2. site ise "Teras Evleri" olarak adlandırılıyor ve Vadinin Dikmen tarafında yer alıyor. Bu sitede dairelerin bir kısmı teras ev şeklinde, kalan daireler ise 2 blokta toplanıyor. Dikmen tarafında yer alan 3. siteye ise hak sahibi konutları yapılıyor. Vadi'nin Dikmen tarafında kalan "Teras Evleri Sitesi" bir köprüyle Çankaya tarafındaki "Parkvadi Çankaya" sitesine bağlanıyor. Teras Evleri Sitesi'nin yaya ve araç trafiği Vadi'nin 2 yakasını birleştiren bu köprüyle Hoşdere'den sağlanacak.