Ankara: MHP Yönetimi Ecevit'in Cenaze Törenine Katılacak

Ankara: MHP Yönetimi Ecevit'in Cenaze Törenine Katılacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Kurmayları, Bir Dönem Hükümet Ortaklığı Yaptıkları Eski Başbakan Bülent Ecevit'i Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmayacak.

Ankara: MHP Yönetimi Ecevit'in Cenaze Törenine Katılacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kurmayları, bir dönem hükümet ortaklığı yaptıkları eski Başbakan Bülent Ecevit'i son yolculuğunda yalnız bırakmayacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır'ın İHA'ya yaptığı açıklamaya göre, başta Bahçeli olmak üzere MHP kurmaylarının yarın neredeyse tam kadro cenaze töreninde yer alacağını söyledi. Bu konuda aldıkları bir karar olmadığını aktaran Şandır, buna rağmen Başkanlık Divanı üyelerinin Bahçeli'nin yanında olacağını kaydetti. Kendisinin önceden planlanan başka bir programı nedeniyle törende yer alamayacağını bildiren Şandır, ayrıca sadece MHP yönetiminden değil, teşkilattan da törene büyük katılım olması beklendiğini aktardı.

Ecevit de, 4 Nisan 1997 tarihinde geçirdiği bir kalp krizi sonucu hayatını kaybeden MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in cenaze törenine katılmıştı.