Ankara: MHP Myk Toplantısı

Ankara: MHP Myk Toplantısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Askeri Darbe Söylentilerine Sert Tepki Göstererek, "Hiç Kimse Seçim Sandığında Tecelli Edecek Milli İrade Dışında Çözüm Reçeteleri Aramamalı, Bunlara Bel Bağlama Gafletine Düşmemelidir" Dedi.

Ankara: MHP Myk Toplantısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, askeri darbe söylentilerine sert tepki göstererek, "Hiç kimse seçim sandığında tecelli edecek milli irade dışında çözüm reçeteleri aramamalı, bunlara bel bağlama gafletine düşmemelidir" dedi.

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Bahçeli, 19 Kasım 2006 tarihinde yaptıkları 8.Olağan Kurultay'da ayağa kalkan milli ruh ve geleceğe sahip çıkma bilinciyle Türk milletinin şimdi geleceğe daha büyük bir ümit ve güvenle baktığını söyledi. Bahçeli, Milliyetçi Hareket'in gönüllerde ve vicdanlarda yaktığı bu meşalenin Türk milletini ferahlattığını savundu.

Türkiye'nin milli ve manevi değerlerini hedef alan saldırılar ve siyasi yıpratma kampanyalarının pervasızca sürdürüldüğünü vurgulayan Bahçeli, başta Avrupa Birliği olmak üzere, dış kaynaklardan destek alan sözde demokrasi lejyonerlerinin, insan hakları ve temel özgürlükler adına bu değerleri inkar ve aşağılama yarışına girdiğini kaydetti. Bahçeli, AB fonlarının, bu saldırıların finansman kaynağı haline geldiğini ileri sürerek, "Avrupa Birliği'nin maddi desteğiyle yeni bir sivil toplum endüstrisi yaratılmıştır. Türkiye'de, bu manada ve had safhada bir sivil toplum yozlaşması yaşanmaktadır" şeklinde konuştu.

Bahçeli, "Hiç kimse seçim sandığında tecelli edecek milli irade dışında çözüm reçeteleri aramamalı, bunlara bel bağlama gafletine düşmemelidir" açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki dönem tek hedeflerinin MHP'yi tek başına iktidara taşımak olduğunu ifade eden Bahçeli, basında yer alan CHP ile koalisyon haberlerine de tepki gösterdi. Bahçeli, "Bazı yayın organlarında MHP-CHP koalisyonu senaryoları etrafında mesnetsiz ve maksatlı yorumlar yapılmıştır. Bu durum karşısında, MHP'nin siyasi çizgisi hakkındaki şu hususların bir kere daha kamuoyumuza duyurulmasının yararlı olacağını düşünmekteyim. Milliyetçi Hareket'in yegane hedefi, Anayasa'yı değiştirecek çoğunlukla tek başına iktidara gelmektir" şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: İHA