Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Ahid Bürokrasi Komisyonu'nda

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Ahid Bürokrasi Komisyonu'nda

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Ahid Bürokrasi Komisyonu'nda

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Ankara'da çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev yapan bürokratlardan oluşan Ankaralılar Derneği (AHİD) Bürokrasi Komisyonu'nu ziyaret etti.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Genel Başkan Yardımcısı Selami Aktepe ile ve beraberindeki heyetin konuk olduğu AHİD Bürokrasi Komisyonu'ndaki toplantıya AHİD Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Karık ve yönetim kurulu üyeleri, AHİD Bürokrasi Komisyonu Başkanı Mustafa Akdoğan ve Ankaralı Bürokratlar katıldı.

Ankara ile ilgili birçok çalışmaya imza atan Özaslan, Atatürk'ün, Ankara'yı neden başkent yaptığını ve Ankara'nın milli mücadelede önemli rolü olduğunu anlatırken, seğmenlik kültürünü, tiftik keçisi ve birçok konu hakkında da bilgi verdi. Sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumunda Ankara ve Ankaralıların birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olduğunu savuna Özaslan, bunun için gereken özveriyi ve üzerine düşen her şeyi yapabileceklerini ifade etti.

Ankara'nın hem coğrafik konumu itibariyle önemini hem de tarihiyle tam bir cumhuriyet şehri olduğunu kaydeden Özaslan, Atatürk'ün -Ben Ankara'yı coğrafya kitaplarından değil, tarih kitaplarından öğrendim ve bir cumhuriyet merkezi olarak öğrendim- sözünü anımsattı.

Ankara'nın sorunlarının çoğaldığı ve bu çoğalan sorunlar için tüm derneklere bir görev düştüğünü vurgulayan Özaslan, verdiği bilgilerin ardından, bu gün burada başkente ve cumhuriyete yakışır ortak kararlar almak istediklerini sözlerine ekledi.

Yapılan görüşmelerin ardından konuşan AHİD Bürokrasi Komisyonu Başkanı Mustafa Akdoğan, iki derneğin birlikte aldığı ortak kararı açıkladı.

Bu tür toplantıların Ankaralı diğer sivil toplum kuruluşlarının da davet edilerek genişletilmiş bir şekilde on beş günde bir veya ayda bir yapılması ve yapılan bu toplantıların kamuoyuna duyurulmasına karar verildiğini ifade eden Akdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ortak sorunlarla alakalı ortak hareket etme yeteneği gerekmektedir. Ankara'nın ve Ankaralıların sorunlarına çözüm arama, bunları siyasetçilere iletme, yerel yönetimlerle sürekli diyalog halinde olarak, yerel sorunların çözümü noktasında gelişmeler göstermek gerekmektedir. Ankara'nın en önemli ve en eski iki sivil toplum kuruluşu olan Ankara Kulübü Derneği ve Ankaralılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile Bürokrasi Komisyonu üyelerinin bir araya gelerek uzun yılların özlemi olan birlikteliği sağlamaları ve ileriye yönelik çalışmalar yapmaları gerekmektedir. Tüm bu konularda ortak hareket edilmesine karar verilirken, toplantıdan sonra iki sivil toplum kuruluşunun yanında diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da dirsek temasına geçilerek bu dairenin genişletilmesine karar verilmiştir."

- ANKARA