Ankara: KKTC'li Kadın Mücahitlerden Ecevit'i Ziyaret

Ankara: KKTC'li Kadın Mücahitlerden Ecevit'i Ziyaret

Genelkurmay Başkanlığı'nın Konuğu Olarak Türkiye'de İnceleme ve Ziyaretlerde Bulunan KKTC'li Kadın Mücahitler, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde Tedavi Görmekte Olan DSP Eski Genel Başkanı ve Eski Başbakan Bülent Eceviti Ziyaret Etti.

Ankara: KKTC'li Kadın Mücahitlerden Ecevit'i Ziyaret

Genelkurmay Başkanlığı'nın konuğu olarak Türkiye'de inceleme ve ziyaretlerde bulunan KKTC'li kadın mücahitler, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde tedavi görmekte olan DSP eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Eceviti ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği ve Emekli Mücahitler Derneği mensubu 25 kişilik Kuzey Kıbrıslı Kadın mücahitler heyetini temsilen Ayten S. Berkalp başkanlığındaki 4 kişi, Rahşan Ecevit ile görüştü. Görüşmede, DSP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Vural da hazır bulundu. Heyet Başkanı Berkalp, ziyaret sırasında anı defterine şunları kaydetti:

"Sn. Ecevit, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilk mücahide grubu olarak zatıalinize ziyaretle hem acil şifalar dilemek hem de varoluş mücadelemizi taçlandırarak bizleri özgürlüğe ve bağımsızlığa ulaştıran Sayın Başbakanımıza minnet ve şükranlarımızı sunmak üzere huzurlarındayız. Sevgili Ecevit, Kıbrıs Türkü, kadını ve erkeği ile sizleri hiç unutmadı. Hala resimleriniz duvarlarımızda, isminiz ise dualarımızdadır. Çanakkale şehitlerini ziyaretimiz esnasında da sizin 'Savaş Andı Destanı'nız ile çok duygulandık. Biran önce iyileşmeniz ve eski sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle en derin saygılarımızı sunarız."

Heyette bulunan UBP Lefkoşe Milletvekili Şerife Ünverdi ise anı defterine, "Bizler, başlattığınız bu mücadelenin devamını sağlayarak, uğrunda şehitler verilerek kurulan bu Cumhuriyet'in devamı için elimizden gelen tüm çabayı harcayarak şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Sizler rahat olunuz efendim" diye yazdı.