Ankara Kesin Aday Listeleri

Ankara Kesin Aday Listeleri
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Kesin aday listelerine göre Ankara 1. Bölge'nin milletvekili adayları şöyle:

Kesin aday listelerine göre Ankara 1. Bölge'nin milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1. Ali Babacan

2. Bülent Gedikli

3. Reha Denemeç

4. Tülay Selamoğlu

5. Nazmi Haluk Özdalga

6. Yalçın Akdoğan

7. Fatih Şahin

8. Ülker Güzel

9. Ercan Kınacı

10. Alaaddin Varol

11. Nihan Turna Sakaltaş

12. Ahmet Sinan Poyraz

13. Rıza Gezer

14. Faik Güngör

15. Ümit Altuntaş

16. Yasin Bölükbaşı

DEMOKRAT PARTİ

1. Mehmet Salih Uzun

2. Cahit Kale

3. Belkıs Meltem özen

4. Murat Özilhan

5. Harun Kara

6. Hasan Dağ

7. İsmail Bulut

8. Peyman Yüksel

9. Murat Köseoğlu

10. İnci Akıncı

11. Okan Yüksel

12. Alp Kağan Polatkan

13. Suzan Yüksel

14. Mert Altan

15. Perihan Özcan

16. Mustafa Doğan

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1. Süleyman Sencer Ayata

2. Mehmet Emrehan Halıcı

3. Emine Ülker Tarhan

4. Aylin Nazlıaka

5. Bülent Kuşoğlu

6. Levent Gök

7. Emre Doğan

8. İlyas Güven Eroğlu

9. Veli Özdemir

10. Bayraktar Bayraktar

11. Necati Yılmaz

12. Faruk Özdemir

13. Aysin Tektaş Keskin

14. Gamze Şengel

15. Engin Balım

16. Çetin Canbazoğlu

MİLLET PARTİSİ

1. Hacı Ali Özdemir

2. Ali Osman Türkmen

3. Mahmut Aslan

4. Süleyman Sarı

5. Zafer İncekara

6. Ömer Lütfi Yaman

7. Hasan Özdemir

8. Halil Karasu

9. Bilal Şentürk

10. Mehmet Akkaya

11. Ayten Türkmen

12. Hasan Ural

13. Latife Açıkgöz

14. Murat Toptaş

15. Aynur Doğan

16. Sabire Tokyay

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1. Cem Toker

2. Yusuf Ziya Kıvanç

3. Hüseyin Tüzün

4. Erol Kömürcü

5. Gül Aysoy

6. Atilla Karaçil

7. Ali İhsan Kulup

8. Ömer Adıgüzel

9. Mehmet Karayel

10. Evreney Evrentan Satı

11. Asiye Baburhan

12. Yaşar Kalender

13. Songül Önen

14. Rıdvan Sarıaslan

15. Cemal Yaman

16. Yusuf Şimşek

SAADET PARTİSİ

1. Oya Akgönenç Muğisuddin

2. Musa Okçu

3. Mehmet Emin Erol

4. Hamdi Konuk

5. Erhan Albayrak

6. Orhan Tatlı

7. İsrail Bayrakcı

8. Ali Gülhan

9. Şükrü Okur

10. Hüseyin Erdem

11. Mahmut Çolak

12. Sabri Bayraktar

13. Bülent Hüseyin Özçelik

14. Ahmet Gençyiğit

15. Mustafa Erkalan

16. Burhan Kırman

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1. Sevinç Paşaoğlu

2. Hakan Karadağ

3. Hamdi Van

4. Ali Ayaz

5. Feza Aydan Işıklar

6. Semiha Dikmen

7. Mehmet Ekrem Eren

8. Şilay Yiğitsoy

9. Yüksel Atak

10. Nesimi Diler

11. Halil Belbüken

12. Hakan Mesut Şahinoğlu

13. Ferudun Doğan

14. Sakine Ayaz

15. Yuzuf Avcı

16. Ali Telli

HALKIN SESİ PARTİSİ

1. Çağrı Erhan

2. Aydın Yardımcı

3. Medeni Akay

4. Rıza Kuyrukcu

5. Saliha Sasa

6. Ahmet Münir Yaşar

7. İsmail Karaduman

8. Feryal Tanrıverdi

9. Suat Pamir Çelebi Anteplioğlu

10. Hikmet Uzun

11. Semra Ertekin

12. Tayyar Güneri

13. Aynur Kaplan

14. Hasan Atcı

15. Ümit Haluk Aydınoğlu

16. Yakup Helvalı

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1. Yıldırım Tuğrul Türkeş

2. Zühal Topcu

3. Mehmet Zekai Özcan

4. Doğan Cansızlar

5. Mevlüt Karakaya

6. Recep Dumanlı

7. Mehmet Sami Uzun

8. Selçuk Coşkun

9. Rıfkı Ünal

10. Çağrı Aci

11. Ayhan Çelik

12. Yıldırım Ak

13. Sema Doğan

14. Asım Açıkel

15. Sedat Yazırlı

16. Halil Güzel

DOĞRU YOL PARTİSİ

1. Özkan Ertekin

2. Murat Civelek

3. Sadık Çiloğlu

4. Hasan Yıldırım

5. Bülent Güneş

6. İlknur Erbaş

7. Adem Şahin

8. Bedia Selen

9. Osman Baysan

10. Barboros Çalışkan

11. Necmi Karakoç

12. Nuray Fidan

13. Fatma Erol

14. Cem Seylan

15. İlhami Ergin

16. Tahsin Uysal

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1. Fundagül Çamalan

2. Özlem Şen Abay

3. Mustafa Ceydilek

4. Bekir Tuncay Çelen

5. Abdülkadir Sev

6. Bekir Sami Öztürk

7. Hasan Güney

8. Gülcan Altundaş

9. Turgay Ön

10. Arif Hikmet Basa

11. Başak İleri

12. Ömür Yazıcı

13. Selvi Korkmaz

14. Rukiye Kara

15. İmran Öztürk

16. Ali Rıza Elmas

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1. Uğur Akarçay

2. Gürhan Karabacak

3. Elvan Yılmaz

4. Tevit Pala

5. Koray Kalaycı

6. İbrahim Çağdan Ünlü

7. Ülker Halıcıgil

8. Nilüfer Bilge

9. Hatice Yılmaz

10. Hülya Pehlivan

11. Kıyafet Yılmaz

12. Yeter Yılmaz

13. Gürsay Bilgin

14. Hakan Yılmaz

15. Necati Kalkan

16. Esma Akkurt

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1. Yalçın Topçu

2. Üzeyir Tunç

3. Hakkı Öznur

4. Nizam Şahin

5. Şule Demirkale

6. Orhan Şahin

7. Gültekin Çoruk

8. İlker Kayalıoğlu

9. Murat Battal

10. Durmuş Ali Öz

11. Rana Ağırsoy

12. Çetin Sadık Aslan

13. Nuray Özmen

14. Hasan Altunbaş

15. İdris Katar

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1. Hikmet Sami Türk

2. Nilüfer İlbey

3. Nahit Söyler

4. Ruşen Süsler

5. Ayten Şahin

6. Ayşen Sibel İnözü

7. Mehmet Canbolat

8. Şaamettin Emektar

9. Hüsniye Erdoğan

10. Necdet Cabioğlu

11. Hikmet Kipriksiz

12. Yahya Karagöz

13. Yüksel Erdoğan

14. Belma Açar

15. Altan Canik

16. Ünsal Demiralp

BAĞIMSIZ

-Ceyhan Mumcu

-Hasan Yurtoğlu

-Mustafa Hulki Cevizoğlu

-Hamza Dürgen

-Cercis Utaş

-Hasan Coşar

-Ankara 2. BÖLGE-

Kesin aday listelerine göre, Ankara 2. bölgenin milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Cemil Çiçek

2- Haluk İpek

3- Salih Kapusuz

4- Nurhan Şanlı

5- Ahmet İyimaya

6- Cevdet Erdöl

7- Zelkif Kazdal

8- Emrullah İşler

9- Seyit Sertçelik

10- Orhan Yegin

11- Nazlı Ergül

12- Cihan Ankara

13- Hüseyin Aydın

14- Çiğdem Orhan Sarıkaya

15- Murat Araç

DEMOKRAT PARTİ

1- Ahmet Uyanık

2- Abdullah Terzi

3- Yusuf Fidantek

4- İzzet Yaşar

5- Hilmi Bilasa

6- İbrahim Yükselbaba

7- Ayşe Canyurt

8- Faruk Küçük

9- Selim Buğdaycı

10- Sebahat Demirci

11- Ali Osman Hacıhüseyinoğlu

12- Serdar Alp

13- Handan Akkocaoğlu

14- Çiğdem Küçükyılmaz

15- Halil Akçapınar

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Ayşe Gülsün Bilgehan

2- İzzet Çetin

3- Sinan Aydın Aygün

4- Gökhan Günaydın

5- Seyhan Erdoğdu

6- Ekrem Kerem Oktay

7- Alper Taşdelen

8- Alirıza Erbay

9- Ali Arif Özzeybek

10- Onur Bayar

11- Hüseyin Çelebi Ercan

12- Turhan İçli

13- Aykut Fındıkçı

14- Faruk Yıldırım

15- Cenk Küpeli

MİLLET PARTİSİ

1- Zehra Erdem

2- Mehmet Can

3- Fatma Özdemir

4- Yusuf Elmalı

5- Metin Doğan

6- Ali Özdemir

7- Emine Erdem

8- Azmi Tat

9- Salih Ereğiz

10- Ali İsot

11- Hilmi Uçar

12- Sahir Güzel

13- Abdullah Bilim

14- Mustafa Demir

15- Mehmet Toptaş

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Yavuz Kitapcı

2- Refik Sarıkaya

3- Orhan Gürel

4- Münir Albayrak

5- Kenan Özkiraz

6- Kadir Atalay

7- Ertan Tunca

8- Adem Özkara

9- Belkıs Çerkez

10- Umut Bogoçlu

11- Murat Şahingöz

12- Asım Sağlam

13- Murat Tari

14- Dilek Turhal

15- Melek İlham Beyaz

SAADET PARTİSİ

1- İsmail İlhan Sungur

2- İlyas Tongüç

3- Ömer Günaydın

4- Nagihan Çıtak

5- Mustafa Güngör

6- Erol Öztürk

7- Reviyye Şahide Aygül

8- Mustafa Erkut Aşar

9- Ayhan Çelik

10- Burhan Gümrükçü

11- İbrahim Karayılan

12- Veysel Üzmez

13- Nureddin Kaya

14- Ömer İrez

15- Mehmet Sürer

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Kıral Ali Kılıç

2- Hilal Şahinoğlu

3- Cengiz Ayaz

4- Tuğba Sarıkaya

5- İlhan Ersay

6- Filiz Korkunç

7- Yücel Böke

8- Emin Türker

9- Müge Sirkecioğlu

10- Ceyhun Çanlı

11- Mehmet Tuğrul

12- Ali Ayaz

13- Sertkan Hakkı Kaşak

14- Gülsüm Göney

15- Adem Duran

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Hüsamettin Korkutata

2- Cafer Güneş

3- Erdinç Yazıcı

4- Nazım Maviş

5- Mehmet Rafi Kürüm

6- Havva Karademir

7- Süleyman Danacı

8- Elvan Altınbay

9- Banu Atabay

10- Yılmaz Çıtak

11- Özlem Uludağ Gülcan

12- Mehmet Bilal Bezci

13- Özgür Özdemir

14- Aydın Deniz Akdemir

15- Cenan Oran

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Ahmet Deniz Bölükbaşı

2- Mustafa Cihan Paçacı

3- Mustafa Erdem

4- Özcan Yeniçeri

5- Hamit Ayanoğlu

6- Ömer Demirel

7- Muharrem Beşir

8- Cemil Aydın

9- Figen Tosunor

10- Ali Zor

11- Hulusi Hakan Eren

12- Rahmi Yılmaz

13- Özgür Salman

14- Kerim İnal

15- İbrahim Köksal

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Hasan Fikret Türkel

2- Necati Aymayan

3- Yavuz Gülecek

4- Muhammet Adil Büyüksoy

5- Abdulselam Efe

6- Mecit Aslanlı

7- İsa Seylan

8- Mehmet Akman

9- Hüseyin Tolu

10- Abbas Karaağaç

11- İlker Demirciçeşmesi

12- Abdusselam Taştimur

13- Demet Çalışkan

14- Ayhan Deniz

15- Anıl Kıbriz

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Özcan Kaya Güvenç

2- Halim Apaydın

3- İlknur Sayın

4- Hüseyin Aslan

5- Sevim Sevgi Atar

6- Seher Yaşar

7- Volkan Coşkunyürek

8- Yusuf Şaylan

9- Ebru Ayaz

10- Nuray Özdoğan

11- Yunus Emre Durmuş

12- Hilmi Aydıner

13- Esma Çiçek

14- Suna Şimşek

15- Gamze Yılmaz

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Ahmet Reyiz Yılmaz

2- Gülay Karabacak

3- Muhammet Altun

4- Hasan Mert

5- Özgür Ersan

6- Fikri Yılmaz

7- Osman Erdoğan

8- Yücel Çelik

9- Kemal İpek

10- Sebahattin Tolun

11- Seyhan Sungur

12- Esengül Akay

13- Nazire Evirgen

14- Nesrin Yıldırım

15- Murat Yıldırım

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Mustafa Destici

2- Hasan Hüseyin Bozok

3- Serdar Akbaş

4- Yusuf Ayan

5- Ekrem Can

6- Muhittin Savaş Tunçyüz

7- Ferhat Günindi

8- Hayrettin Çal

9- İsa Kaplan

10- İmdat Dinçarslan

11- Ayşe Temiz

12- Mustafa Arslan

13- Mehmet Tekçe

14- İsmail Köksal

15- Seyfi Alpay

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Tufan Bural

2- Veli Arif Şimşek

3- Dilek Dengizek Ersanal

4- Dursun Tuncer Ertürk

5- Deniz Özgen

6- Hakan Koç

7- Cabar Sarıçam

8- Osman Çalışkan

9- Nursel Kızılırmak

10- Nüsret Adıbelli

11- Şerife Çitiloğlu

12- Melih Şengölge

13- Celal Saltaş

14- Ramazan Şanlı

15- İsmet Sarıkaya

BAĞIMSIZ

- Sait Çömlekçi

- Sadrettin Güvener

- Aynur Bayram

- Erdoğan Karakuş - ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title