Ankara: Iğdır'da Bombalı Saldırıya Uğrayan Bağlum Belediyespor Kafilesi Ankara'ya Döndü

Ankara: Iğdır'da Bombalı Saldırıya Uğrayan Bağlum Belediyespor Kafilesi Ankara'ya Döndü

Ğdır'da Bombalı Saldırıya Uğrayan Bağlum Belediyespor Kafilesi Ankara'ya Dönerken, Saldırıyı Kınayan Bağlum Belediye Başkanı Murat Kutlu, "Böyle Hadiselerin Olmaması İçin Teröre Tekrar Lanet Ediyorum. Vahşetten Başka Bir Şey Değil " Diyerek, Tepkisini Dile Getirdi.

Ankara: Iğdır'da Bombalı Saldırıya Uğrayan Bağlum Belediyespor Kafilesi Ankara'ya Döndü

ğdır'da bombalı saldırıya uğrayan Bağlum Belediyespor kafilesi Ankara'ya dönerken, saldırıyı kınayan Bağlum Belediye Başkanı Murat Kutlu, "Böyle hadiselerin olmaması için teröre tekrar lanet ediyorum. Vahşetten başka bir şey değil"diyerek, tepkisini dile getirdi.

Türkiye 3. Futbol Ligi 2 Grup'ta mücadele eden Bağlum Belediyespor, deplasmanda Iğdırspor ile karşılaşmak üzere gittiği Iğdır'da bombalı saldırıya uğradı. Kampa girdiği Polisevi'nde son antrenmanını yaptıktan sonra dinlenmeye çekilen Bağlum Belediyespor kafilesi, uzaktan kumandayla patlatılan bombalı saldırıya maruz kaldı. Polisevi'nin bahçe duvarının kenarına bırakılan aracın uzaktan kumandayla patlamasıyla birlikte iç tarafta dinlenen yönetici ve sporcular bir anda kendilerini savaş alanının içinde buldu. Bir anda neye uğradıklarını anlayamayan kafiledeki 30 kişiden 17 kişi saldırıdan yaralı olarak kurtuldu. Ağır yaralanan Kulüp Müdürü Naci Yılmaz'a ilk müdahale Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde yapıldı. Daha sonra ise ambulans uçakla Bayındır Hastanesi'ne getirildi. Kulüp Müdürü Naci Yılmaz, yapılan ilk müdahale sonrası yoğun bakıma alındı.

Saldırı sonrası tekrar toplanan kafile bugün akşam saatlerinde uçakla Ankara'ya geldi. Kafilede bulunan yaralı yönetici ve sporcular, ilk olarak Bağlum Belediye Binası önünde konuşma yapan Bağlum Belediye Başkanı Murat Kutlu, Bağlum Belediyespor olarak Iğdır'a maç yapmaya gittiklerini ve gittikleri Polisevi'nin bahçesinin sağ tarafına bomba yüklü bir araca yerleştirilmiş bombanın patladığını ifade etti. Kutlu, "3 arkadaşımız şu anda burada aramızdalar. Diğer bir arkadaşımız da hastanede. Hayati tehlikesi devam ediyor. Cenab-ı Allah'tan acil şifalar diliyoruz. Iğdır Devlet Hastanesi'nden Erzurum Hastanesi'ne sevk ettiler. Erzurum'dan arkadaşımızın özel bir ambulans uçağıyla Ankara'ya getirdik. Ankara'da dün ameliyata alındı. Yoğun bakımda yatıyor. Allah'tan acil şifalar diliyoruz" dedi.

Sadece o an için orada olmayan, dışarıya bir hava almak için çıkmış arkadaşlarımız veya otelin içerisinden dışarıya çıkmamış arkadaşların kurtulduğunu belirten Kutlu, "Trabzonspor-Galatasaray maçı vardı. O maçı dev ekranda bahçede hep beraber seyredecektik. Bu bombanın patlaması yarım saat önce olmasıyla, çok büyük bir faciadan kurtulmuş oldu. Yoksa diğer 30 kişilik kafilenin her birisi orada olacaktı. Bomba uzmanlarının söylediği araç içerisine yerleştirilmiş o patlayıcıdan 4 tane tüp varmış sanırım. Yerleştirilen araç zaten param parça olmuş vaziyette. Böyle hadiselerin olmaması için teröre tekrar lanet ediyorum. Bu masum insanların, çoluk çocuk, futbolcu, sporcu, yaşlı, kadın, kız, genç demeksizin bu şekilde bu saldırılarda hayatlarını kaybetmiş olmaları, yaralı olmalarından dolayı teröre tekrar lanet ediyorum. Kınıyorum. Vahşetten başka bir şey değil" şeklinde konuştu.

Saldırıdan yaralı kurtulan Tuncay Çitfesal ise, "Biz de yönetici ve 3-4 arkadaş hocamızla beraber kaldığımız polis evinin bahçesinde otururken çok büyük bir patlama oldu. Tabi o sırada patlamanın nasıl ve ne şekil olduğunun farkında değildik. Büyük bir koşturmaca oldu" dedi.

Son olarak konuşma yapan Bağlum Belediyespor Teknik Direktör Naci Yılmaz da, "Biz bahçede çay içiyorduk. Aklımızın ucundan bile geçmeyen büyük bir gürültü duyduk ışık gördük. Ne olduğunu bile anlayamadık. Kendimizi yerlerde bulduk. Bunu anlamak için yaşamak gerekir. Patlayıcı gazlı olduğu için her tarafımız yanık. Kalleşçe yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Allah kimseye böyle olaylar yaşatmasın" diye konuştu.

Kaynak: İHA