Ankara - Gölbaşı'nda 19 Mayıs Zara Konseriyle Kutlandı

Ankara - Gölbaşı'nda 19 Mayıs Zara Konseriyle Kutlandı

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Zara konseriyle kutlandıGÖLBAŞI Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlediği programda Gölbaşılılar, Zara'nın söylediği şarkılarla keyifli dakikalar yaşadı.

Gölbaşı'nda 19 Mayıs Zara konseriyle kutlandı

GÖLBAŞI Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlediği programda Gölbaşılılar, Zara'nın söylediği şarkılarla keyifli dakikalar yaşadı.

Atatürk Sahil Parkı'nda düzenlenen konser programı Ankara Kulübü Gölbaşı Şubesi Seymen ekibinin gösterisiyle başladı.

Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden konser programında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 19 Mayıs'ın Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü tarihin adı olduğunu söyledi.

GÖLBAŞI'NA HİZMET BİZİM İÇİN BİR NAMUS MESELESİDİR

Başkan Duruay, 19 Mayıs'ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla oluşan milli mücadele ruhunun kısa sürede tüm yurda yayılarak, bir milletin direniş destanına dönüştüğünü aktararak şunları kaydetti

Türk gençliği, dün olduğu gibi bugün de atalarının canları pahasına koruyup kendilerine emanet ettiği vatan topraklarını yine aynı kararlılıkla koruyacak, bağımsızlığından asla ödün vermeyecektir. Nasıl ki atalarımızın kahramanlıkla yazdığı destanların sona ermeyeceğini, 15 Temmuz'da milletin iradesine ve demokrasiye sahip çıkarak gösteren bu gençlik, o hain saldırıda canlarını siper ederek Gölbaşı'mızda yine tarih yazmıştır. Türk gençliğinin inanç, bilgi, beceri ve donanımlarıyla üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. Bizlerde Gölbaşı Belediyesi olarak geçlerimize ve Gölbaşımıza 15 Temmuz'dan sonra özellikle şunu söyledik. Artık bu millete özellikle de Gölbaşımıza hizmet etmek bizim için bir görev değil namus şeref meselesidir.

Konserde birbirinden güzel şarkıları seslendiren Zara, Gölbaşılılara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Sevilen şarkıcının parçalarına eşlik eden Gölbaşılı gençler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı doyasıya kutlarken unutulmaz bir gün yaşadı.

Konser öncesi meşaleli yürüyüş

Gölbaşı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla akşam saatlerinde meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi'nde başlayan yürüyüşe, Ankara Kulübü Gölbaşı Şubesi Seymen ekibi eşliğinde, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ın yanı sıra gençler ve vatandaşlar katıldı. Gençler meşaleleri yakarak Türkiyem şarkısı eşliğinde Atatürk Sahil Parkı'na yürüdü.

Konserde Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Sanatçı Zara'ya hediye takdim etti. 19 Mayıs programı havai fişek gösterisin ardından son buldu.