Haberler
Yön

Ankara Gazeteleri

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

dw.com:
TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranı ile ENAG'ın hesapladığı enflasyon oranı arasında büyük fark var - Türkiye İstatistik Kurumu, Kasım ayı enflasyon verilerini açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 61,98 olarak gerçekleşti. Ancak ENAG'ın hesaplamalarına göre enflasyon yüzde 129,27 olarak belirlendi.


carmedya.com:
Yenilenen Mercedes-Benz E-Serisi Türkiye'de - Toyota, 2023 Kenshiki Forum’da en yeni elektrikli konseptlerini, teknolojilerini ve yeniliklerini paylaştı.


Magazinkolik.com:
YouTube, izlenme ve beğenme sayılarını anlık olarak güncelleyecek - YouTube, izlenme ve beğenme sayılarını otomatik olarak yenileyen bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni özellikle birlikte videoyu izleseniz de durdursanız da sayılar anlık olarak güncellenecek. Şirket, kullanıcı geri bildirimlerini topluyor ve özelliği test ediyor.


shiftdelete.net:
Yüzlerce PlayStation Hesabı Kalıcı Olarak Yasaklandı - Zeekerss adlı oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Lethal Company, Steam'in en çok satanlar listesinde büyük bir başarı elde etti. Dünya genelinde zirvede olan oyun, yüzde 98'in üzerinde olumlu değerlendirme aldı. Co-op korku oyunu olan Lethal Company, düşük sistem gereksinimleriyle dikkat çekiyor.


sondakika.com:
Zürafalar kaç yıl yaşar? Zürafalar kaç metredir? - Zürafalar, dünyanın en göz alıcı yaratıkları arasında yer alır. Ancak, bu zarif hayvanlar hakkında pek çok merak edilen soru bulunmaktadır. İşte, Zürafaların yaşam süreleri, boyutları ve yaşam alanları hakkında bilinmeyenler...


bbcturkish.com:
'Yüksek kârlı fon vaadiyle dolandırıcılık' davası hakkında neler biliniyor? - Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Elgin Mermerleri'nin Yunanistan'a geri gönderilmesi gerektiğini belirtti. Miçotakis, mermerlerin iki ayrı ülkede sergilenmesini eleştirdi ve Atina Akropolisi'ndeki Akropolis Müzesi'nde daha güzel göründüklerini söyledi.


ankahaber.net:
Zeytinburnu'nda Karaya Oturan Tankerde Mahsur Kalan 12 Kişi Kurtarıldı - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yerel seçimlerde ittifak teklifinde bulundu. Özdağ, "AK Parti ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi-İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım. CHP’nin ziyareti ve size yönelik belirli grupların baskısını bildiğimiz için bu ziyaret öncesinde öyle kapalı kapılar ardında değil bütün Türk Milleti’nin önünde Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği ittifakı öneriyoruz" dedi.


Xinhua News Agency:
Yeni enerjili araçlara yönelik süper şarj istasyonu - ZHENGZHOU, 6 Aralık (Xinhua) -- Dünya 5G Kongresi, Çarşamba günü Çin'in orta kesimindeki Henan eyaletinin merkezi Zhengzhou'da başladı.


haberler.com:
ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? - Ziraat Türkiye Kupası'nda heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Trabzonspor - Çorum FK maçını kaçıran futbolseverler Trabzonspor maçı özeti ile maçın önemli pozisyonlarını seyretmek istiyor. Maçın özetini izlemek isteyen futbolseverler Trabzonspor - Çorum FK maç özeti! Trabzonspor - Çorum FK maçı özeti izle! araştırması yapıyor. Peki, Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç bitti, golleri kim attı? İşte, Trabzonspor - Çorum FK maç özeti!


aa.com.tr:
Zorlu PSM'de İlk Tiyatrom İlk Konserim Projesi Başlıyor - Zorlu PSM tarafından SosyalBen Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) ortaklığıyla hayata geçirilen 'İlk Tiyatrom İlk Konserim PSM'de' projesi tanıtıldı. Proje, toplumun her kesiminden insanın kültür sanat faaliyetlerine katılımını sağlamayı hedefliyor.


dha.com.tr:
Zonguldak'ta Yağış Sonrası Deniz Çamur Rengine Büründü - Zorbalık yapan çocukların şiddet eğilimli, ani ve tahmin edilemez eylemlerde bulunduğunu ve bu çocukların da yardıma ihtiyaç duyduklarını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Köse, "Zorbalık yapan çocuklar, aslında çoğunlukla güçsüzlük ve utanç duyguları içindedirler.


iha.com.tr:
Zümra tarhanası kadınların yüzünü güldürdü - Zümra tarhanası kadınların yüzünü güldürdü Başkan Çakın'dan Zümra'ya müjde Uşak Belediyesi tarafından Uşaklı kadınların el emeklerini kazanca dönüştürebilmesi amacıyla hayata geçirilen Zümra Kadın Kooperatifi;


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title