Ankara: Futbol Federasyonu'nun Genel Kurula Gitmesi Tartışmaları

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (Tff) Genel Kurula Gitmesi Tartışmalarıyla İlgili Olarak Oluşan Karışık Durumdan Çıkmanın En Kolay Yolunun, Haziran'da Yapılacak Mali Genel Kurul Olduğunu Söyledi.

Ankara: Futbol Federasyonu'nun Genel Kurula Gitmesi Tartışmaları

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) genel kurula gitmesi tartışmalarıyla ilgili olarak oluşan karışık durumdan çıkmanın en kolay yolunun, Haziran'da yapılacak mali genel kurul olduğunu söyledi.

Türk futbolunun geldiği noktanın oldukça sıkıntılı olduğunu belirten Cemal Aydın, "Bu konunun mimarlarından olan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın son andaki varyasyonu ile kaos ortamının hızla büyüdüğü, kamuoyunun dikkatinden kaçmamaktadır. Şu anki tablo, Türk futbolundaki gelinen noktanın sıkıntılı olduğunu göstermektedir. Türk sporu içerisinde en eski kulüp başkanlarından birisi olarak kamuoyunu ve tüm spor camiasının konuya dikkatini çekmeyi vazife addediyorum" dedi.

Türk futbolunun bulunduğu sıkıntılı konumdan Haziran ayı içinde yapılıcak mali genel kurulda çıkacağını savunan Cemal Aydın, "Türk spor kamuoyu, kulüpler ve federasyon, Haziran ayındaki mali genel kurulda seçimin de gündeme alınması konusunda mutabıktır. Durum bu şekildeyken, bazı kulüplerin topladıkları imza sayılarıyla ilgili olarak gerçeği yansıtmayan beyanları ve kulüplerimizin adlarının kullanılması herkesi üzmektedir. Bu karışık tablodan çıkmanın en kolay yolu, Haziran ayında yapılacak olan Türk futbolunun sorunlarının konuşulacağı tek yer olan mali genel kuruldur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA