Ankara: Fenerbahçe'den Ankaraspor Kalecisi Hakan Arıkan'a Kanca

Milli Kaleci Rüştü Reçber'in Sakatlanmasından Sonra Kaleci Arayışlarına Başlayan Fenerbahçe, Gündemine İlk Olarak Ankaraspor'un Genç File Bekçisi Hakan Arıkan'ı Aldı.

Ankara: Fenerbahçe'den Ankaraspor Kalecisi Hakan Arıkan'a Kanca

Milli kaleci Rüştü Reçber'in sakatlanmasından sonra kaleci arayışlarına başlayan Fenerbahçe, gündemine ilk olarak Ankaraspor'un genç file bekçisi Hakan Arıkan'ı aldı.

Milli kaleci Rüştü Reçber'in İtalya ile oynanan özel maçta sakatlanması ve Teknik Direktör Arthur Zico'nun yeni bir kaleciye ihtiyaçlarının olduğunu belirtmesinin ardından Fenerbahçe, kaleci arayışlarına hız verdi. Sarı-lacivertli kulübün devre arasında mutlaka bir yerli kaleci transfer etmek istediği, bunun için de ilk adayın Ankaraspor kalecisi Hakan Arıkan olduğu kaydedildi. Bu arada, Hakan Arıkan'ın da Fenerbahçe'de oynamaya sıcak baktığı öğrenilirken, Sarı-lacivertli yönetimin, kısa bir süre içinde genç file bekçisi için Ankaraspor yönetiminin kapısını çalacağı bildirildi.

Turkcell Süper Ligi'nin açılış maçı olan Ankaraspor-Galatasaray karşılaşmasında ortaya koyduğu performansla Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in de dikkatini çeken ve Milli Takım aday kadrosuna çağrılan Hakan Arıkan, o dönemde sakatlandığı için Milli Takım'da yer alamamıştı. Hakan Arıkan, 14 haftası geride kalan Turkcell Süper Ligi'nde, maç başına yenilen gol ortalaması baz alındığında Süper Lig'in en az gol yiyen kalecisi unvanını elinde bulunduruyor.