Ankara: Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Akman'ın Oğlunun Nikah Törenine Katıldı

Ankara: Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Akman'ın Oğlunun Nikah Törenine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara İl Başkanı Nurettin Akman'ın Oğlunun Nikah Törenine Katıldı.

Ankara: Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanı Akman'ın Oğlunun Nikah Törenine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara İl Başkanı Nurettin Akman'ın oğlunun nikah törenine katıldı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Nurettin Akman'ın oğlu Kemal Akman, bu akşam Anatolia Gösteri Merkezi'nde düzenlenen nikah töreniyle Yusuf ve Tünay Balcı'nın kızları İlke Balcı ile hayatını birleştirdi. Nikah törenine katılan Başbakan Erdoğan, Nurettin Akman ve eşi Esma Akman tarafından karşılandı. Nikah törenine ayrıca Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Ali Babacan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, AK Parti yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Nikah töreni, gelin ve damadın fotoğraflarının yansıtıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı. Kemal Akman ve İlke Balcı'nın nikahını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıyarken, çiftin nikah şahitliğiniyse Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şahin, İçişleri Bakanı Aksu, Adalet Bakanı Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve eski senatör Nevzat Şener yaptı. Genç çiftin evlilik cüzdanını, 'Hanımlar evlilik cüzdanını daha iyi saklar, lazım olunca koyduğu yerden bulur' diyerek geline veren Erdoğan, yeni evlilere öğütlerde de bulundu. Erdoğan, "Vatanımıza ve milletimize faydalı nesiller yetiştirmenizi diliyorum. Evlilik güzel ve uzun bir yolculuktur. İyi ve kötü günleri vardır. Ama asıl olan fedakarlık ve feragattir. Dayanışma içinde olursanız aşamayacağınız engel yoktur" dedi.

Başbakan Erdoğan daha sonra gelin, damat ve aileleriyle nikah fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İHA