Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Haberler » Güncel » Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler - Haber

Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Belediye Başkanı , Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınadı. Genç, yayımladığı mesajda, kalleşçe düzenlenen terör saldırılarının milletin birlik ve beraberliğini bozamayacağını, Türk milletini daha da birbirine kenetleyeceğini belirtti.


Türkiye'ye düşman mihrakların taşeronu olan terör örgütlerinin saldırılarının asla Türk milletini karamsarlığa ve çaresizliğe itemeyeceğini vurgulayan Genç, "Kukla terör örgütleri ortaya çıktığı günden bu yana çocuk, bebek, yaşlı ve genç demeden bütün milletimizi hedef almaktadır. Kandan ve katliamdan beslenen bu cani terör örgütleri tarih boyunca kardeş olarak yaşayan milletimizi birbirine kırdırarak ülkemizi bölmenin gayretindedir. Arkasına Türkiye'ye düşman güçlerin desteğini alan terör örgütleri ne yaparsa yapsın, hangi alçak saldırıyı yaparsa yapsın, birliğimizi ve dirliğimizi bozamayacaktır. Milletimizin arasına nifak tohumu ekemeyecektir" ifadesini kullandı.


Genç, kendi hain ideolojisini gerçekleştirmek için hak ve hukuk tanımayan, masum insanların canına kast etmeyi adeta kendine vazife haline getirmiş terör örgütlerinin halktan hiçbir zaman destek bulamadığını kaydederek, mesajını şöyle tamamladı:


"Halkımızın dirayeti, basireti ve sağduyusu karşısında yenilmeye mahkum olan terör örgütleri bu gerçeği bildiğinden vatandaşlarımız üzerinde baskı, katliam ve yargısız infazlarına ağırlık vermiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, emniyet güçlerimiz bu alçak saldırılara hak ettiği cevabı verecektir. Bu insanlık dışı saldırıları gerçekleştirenler Türk adaleti karşısında yargılanıp hak ettikleri cezaları bulacaklardır. Saldırılar neticesinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza, emniyet mensuplarımıza da şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler