Ankara'daki Terör Saldırısı

Ankara'daki Terör Saldırısı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden sağlık memuru İsmail Karagöz'ün cenazesi Çubuk'ta defnedildi.

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden sağlık memuru İsmail Karagöz'ün cenazesi Çubuk'ta defnedildi.

Başkentte 13 Mart akşamı gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında bulunan, özel bir hastanede sağlık memuru olarak çalışan İsmail Karagöz'ün (37) cenazesi, Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi.

Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi morgunda bekletilen Karagöz'ün Türk bayrağına sarılı naaşı, bugün Yavuz Selim Mahallesi'ndeki evinin önüne getirilerek helallik alındı. Bu sırada Karagöz'ün eşi Handan Karagöz ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Karagöz'ün cenazesi daha sonra törenin yapılacağı Merkez Camisi'ne getirildi. Cenazeye katılan eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tabutun başında bekleyen Karagöz'ün çocukları Eray ve Kutay'ı teselli etmeye çalıştı.

Çok sayıda kişinin katılımıyla kılınan namaz sonrası Karagöz'ün cenazesi Çubuk Paşa Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazeye Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Ankara Milletvekili Mustafa Mit, Çankırı Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetin Kaya, sivil toplum örgütü temsilcileri, Karagöz'ün meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenazede, sık sık "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atıldı.

Evli ve iki çocuk babası Karagöz'ün, Kızılay'daki özel bir hastanede çalıştığı ve nöbete gittiği sırada patlamada yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yakınları da Karagöz'ün nöbete gitmek için otobüsten indiği sırada yaşanan patlama sonucu hayatını kaybettiğini söyleyerek, "Ailesi, patlamanın ardından İsmail'e ulaşamayınca Ankara'ya giderek hastaneleri dolaştı. Annesinden alınan DNA örneği ile cenazesi bulundu" dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title