Ankara'daki Terör Saldırısı
Haberler » Güncel » Ankara'daki Terör Saldırısı - Haber

Ankara'daki Terör Saldırısı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

Ankara'daki Terör Saldırısı

Belediye Başkanı , Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

Genç, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi. Terör saldırıları karşısında bütün ülkenin tek vücut olarak hareket etmesini gerektiğini vurgulayan Genç, "Türkiye'nin siyasi ve ekonomik olarak güçlenmesinden rahatsız olan iç ve dış güçler, bu ortamı bozmak ve Türkiye'de iç çatışma ortamı yaratmak için harekete geçti. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi ve milletimizi hedeflerinden uzaklaştırabileceklerini sananlar, yanıldıklarını göreceklerdir. Bu alçak saldırı, hangi hain odaklar tarafından düzenlenmiş olursa olsun, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozamayacaktır" ifadelerini kullandı.

Genç, ülkenin huzurunu bozmaya yönelik terör saldırıları karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya da çağırarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ankara'da hain terör örgütünün askeri araca yönelik gerçekleştirdiği saldırı neticesinde şehit olan askerlerimiz ve vatandaşlarımız için acımız sonsuzdur. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu alçak saldırılar karşısında Türk milleti olarak kenetlenmeliyiz. Çok sayıda askerimizin ve vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına yol açan insanlık dışı saldırıları lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, milletimize başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyorum."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler