Ankara'daki Terör Saldırısı - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara'daki Terör Saldırısı

Ankara'daki Terör Saldırısı
AA - Haberler | Yerel

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetleyerek "Herkes sağduyu ile hareket etmeli" çağrısı yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetleyerek "Herkes sağduyu ile hareket etmeli" çağrısı yaptı.

Ünal, kişisel internet sitesinden yaptığı açıklamada, Ankara'daki saldırıyı "acımasız ve kalleşçe gerçekleştirilen bir katliam girişimi" olarak nitelendirdi.

Bu terör olayının arkasında Türkiye'yi karıştırmaya dönük çok büyük kirli hedeflerin izleri bulunduğuna dikkati çeken Ünal, "Herkes sağduyu ile hareket etmeli" ifadesini kullandı.

Toplumsal kırılmalara sebep olacak açıklamalardan uzak durulması, yeni provokasyonlara karşı dikkatli ve aklıselim davranılması gerektiğini ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

"Özellikle siyasilerin, kanaat önderlerinin hedef gösteren açıklamaları terörün amacına hizmet eder. Bu eylemin sonucunu kimler nasıl kullanıyor, neyin kaldıracı yapmak istiyor, kim hangi çağrılarda bulunuyor buna bakmak terörün istediği nefret diliyle açıklama yapanlara dikkat etmek gerekiyor. Şimdi acıları paylaşma, yaraları sarma zamanı. Bu eylemi yapanları, pis çıkarlar için kullanmaya kalkanları binlerce kez lanetliyoruz. Bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun."

"Birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etmeliyiz"

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil de Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetledi.

Pakdil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırının Türkiye'nin huzurunu ve kardeşliğini hedef aldığını ifade ederek, "Bu patlama Türkiye'nin milli ve beraberliğine yapılmış olan bir saldırıdır. Bunu bu şekilde mütalaa etmek lazım. Bize düşen görev, bu şartlar altında bile birliğimizi ve dirliğimizi muhafaza etmektir" dedi.

AA - Son Dakika Haberleri
beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştirenleri lanetleyerek "Herkes sağduyu ile hareket etmeli" çağrısı yaptı.

title