Ankara'daki Patlama

Ankara'daki Patlama

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Patlamadan Sonra Anafartalar Çarşısı'nın Kullanılmaz Hale Geldiğini Belirterek, "Herhalde Bu Çarşı da Modern Çarşı Gibi Sıkıntılı Bir Çarşı Olacak Diye Düşünüyorum" Dedi.

Ankara'daki Patlama

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, patlamadan sonra Anafartalar Çarşısı'nın kullanılmaz hale geldiğini belirterek, "Herhalde bu çarşı da Modern Çarşı gibi sıkıntılı bir çarşı olacak diye düşünüyorum" dedi.

ATO Başkanı Aygün, patlamanın meydana geldiği Ulus'ta incelemelerde bulundu. Yüzlerce işyerinin kullanılamaz hale geldiği Anafartalar Çarşısı'nın karşısında bulunan Ulus Şehir Çarşısı'nın terasına çıkarak olay yerini buradan izleyen Aygün, yaptığı açıklamada, "Terörü lanetlemek lazım. Bu, terörden başka birşey değil" dedi. Kendisine ulaşan bilgiye göre patlayan bombanın C-4 veya A-4 tipi olduğunu dile getiren Aygün, patlamada 10'a yakın kişinin hayatını kaybettiğini, 76 kişinin de yaralandığını söyledi.

Yaralıların içinde ATO üyelerinin de bulunduğunu ifade eden Aygün, hastanelerde tespit çalışmalarının yapıldığını kaydetti. Aygün, "Çarşı kullanılamaz hale geldi. Psikolojik olarak da çarşı biraz geri gider diye düşünüyorm. Zaten buradaki üyelerimiz kiralarını çıkaramıyorlardı. Herhalde bu çarşı da Modern Çarşı gibi sıkıntılı bir çarşı olacak diye düşünüyorum" diye konuştu.

(ZÇ-DUY-OK-Y)

Kaynak: İHA