Ankara'daki Patlama

Ankara'daki Patlama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulus'ta Meydana Gelen Patlamanın Ardından 80'den Fazla Yaralının Hastanelere Geldiğini Söyledi.

Ankara'daki Patlama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulus'ta meydana gelen patlamanın ardından 80'den fazla yaralının hastanelere geldiğini söyledi.

Ulus'ta bulunan Anafartalar Çarşısı'nda meydana gelen patlamanın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Fahri Kasırga, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaralıların büyük bir bölümünün bulunduğu Dışkapı Hastanesi'ne geldi. Başbakan Erdoğan ve diğer bakanlar, yaklaşık yarım saat boyunca hastanede bilgi aldı. Hastane çıkışında ise Sağlık Bakanı Recep Akdağ, basın

mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Akdağ, aldığı ilk bilgilere göre, patlamanın ardından hastanelere 80'den fazla yaralı geldiğini kaydetti. Bakan Akdağ, yaralıların çoğunun durumunun hafif olduğunu belirterek, "Böyle büyük hadiselerde rakamlarla ilgilenmektense tabii olarak hastanelerdeki arkadaşlarımız yaralıların durumları ile ilgileniyorlar. Hafif yaralı olarak görülen vatandaşlarımızla bile ilerleyen saatlerde başka problemlerin çıkma riskine karşı arkadaşlarımız dikkatle bu hastaları takip

ediyorlar. Yaralıların büyük çoğunluğu hafif yaralı hastalar. Ayakta gelen, ambulanslarla gelen 80'in üzerinde yaralı olduğu söylendi. Rakamdan çok yaralıların durumu ile alakadar oluyoruz" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, patlama sonrasında meydana gelen hasarın Başbakan Erdoğan'ın talimatı üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını söyledi.

Dışkapı Hastanesi Başhekimi İrfan Şencan ise, hastanelerinde 3'ü ağır olmak üzere 32 yaralının bulunduğunu kaydetti.

Öte yandan, Dışkapı Hastanesi önünde yaralı yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor. Ambulanslarla yaralılar getirilirken, zaman zaman yaralı yakınları ile hastane güvenliği arasında gerginlikler yaşandı.

(EKO-OK-OK-Y)