Ankara'da Yoğun Kar Yağışı

Ankara'da Yoğun Kar Yağışı

Uzun Süredir Susuzluk Tehlikesiyle Karşı Karşıya Olan Ankara'da Kar Yağışı Başladı. Meteoroloji Yağışın Sabah Saatlerine Kadar Süreceğini Bildirdi. Belediye Ekipleri de 37 Kar Temizleme ve Tuzlama Aracıyla Çalışmalara Başladı.

Ankara'da Yoğun Kar Yağışı

Kar ve yağmur yağışının azalması sonucu susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya olan Ankara'da kar yağışı başladı. Etimesgut, Esenboğa, Akıncı bölgelerinde başlayan yağışın sabah saatlerine kadar sürmesi süresi bekleniyor. Büyükşehir Belediyesi'nde karla mücadele ekipleri ana arterlerde ve büyük caddelerde çalışmalara başladı.

Ankara'da yoğun kar yağışı başladı. Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'nın batısında başlayan yağış, sabah saatlerine kadar aralıklarla sürecek. Yaklaşık iki saat önce Etimesgut, Esenboğa, Akıncı bölgelerinde başlayan yağışın kent merkezine ulaşmasıyla hazırlıksız yakalanan sürücülerin güç anlar yaşadığı öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 112 personel ve 37 araçla, karla mücadele çalışmalarına başladı. Öncelikle İstanbul Yolu ve Eskişehir Yolu'nda başlatılan çalışmalar, Samsun ve Konya yollarıyla kentin büyük caddelerine yayıldı. Belediye ekipleri, gündüz vardiyasında çalışanların da göreve çağrıldığını, çalışmaların sabaha kadar 60 araçla devam edeceğini bildirdi. (ANKA)

Kaynak: ANKA