Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara'nın Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları'nda Eğitim Gören 211 Öğrenci, Düzenlenen Törenle Sertifikalarını Aldı.

Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara'nın Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları'nda eğitim gören 211 öğrenci, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Karşıyaka Kültür ve Sanat Merkezi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları'nda eğitim gören bin 300 öğrenci arasından bilgisayar eğitimi alan 185 ve yaratıcı drama eğitimi alan 26 öğrenci, kursların 1. dönem ilk mezunları olarak sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadı. Yenimahalle Belediyesi İlk Adım Salonu'nda düzenlenen törene, Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar'ın yanı sıra Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldırım ve halk eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ulvi Kabakçı, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ertuğrul Sekreter katıldı. Törende kursiyerlere sertifikalarını veren Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, tüm öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Sertifikalarını alan kursiyerler de, kendilerine tanınan eğitim imkanlarından dolayı Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar'a teşekkür etti.

Başkan Duyar, yaptığı konuşmada, "Kurslarımızda herkese uygun bir bölüm bulunmakta olup, hem çocuklarımıza hem gençlerimize hem de gönüllerinde sanat aşkı bulunan insanlarımıza bu hizmeti en güzel şekilde veriyoruz. Eğitim, kültür ve sanatta geleceğin isimlerini Yenimahalle'de yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen kurslarımızda kaliteli hizmet ve MEB onaylı sertifikalar veriyoruz. Her kesime hitap eden, kurslarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerler aldıkları sertifikalarla meslek sahibi de oluyorlar. Bu meslekleri sayesinde kendi işlerini kurabilecekleri gibi, artık iş bulabilme imkanını da çok rahat elde edebilecekler. Böylece, ev ekonomilerine büyük ölçüde katkı sağlayabilecekler. Bütün vatandaşlarımızın bu kurslarımıza mutlaka katılmalarını bekliyorum" dedi.

Gelecek nesillerin eğitimlerine destek vermekten gurur duyduğunu ifade eden Duyar, bizler, içinde azim olan herkesin arkasındayız diyerek, eğitim adına çalışmaların devam edeceğini söyledi.

(BK-NÇ-NÇ-Y)