Ankara'da Su Kesintileri Başlıyor

Ankara'da Su Kesintileri Başlıyor

Susuzluk Tehlikesiyle Karşı Karşıya Olan Ankara'da "Muhtemel Su Kesintilerine Karşı Önlem Olarak" Su Kesintileri Yarın Başlıyor.

Ankara'da Su Kesintileri Başlıyor

Susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya olan Ankara'da "muhtemel su kesintilerine karşı önlem olarak" su kesintileri başlıyor.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (ASKİ) yapılan açıklamada, Ankara'da meydana gelmesi muhtemel su kesintilerine önlem olarak bazı bölgelerde yarın 24 saat süreyle su kesintilerine gidileceği kaydedildi.

Kurtboğazı Barajı'nın Ankara'yı besleyen 2 bin 200 mm'lik bir hattın üzerinde bin mm'lik kuyu hattı bağlantısı nedeniyle bazı semlerde 24 saatlik su kesintileri uygulanacak.

Kesintiye gidilecek semtler ve tarihleri şöyle:

Yarın saat 24.00'ten itibaren bir gün süreyle su alamayacak semtler:

Kardeşler Mahhallesi, Etlik Mahallesi üst kotları, 19 Mayıs Mahallesi alt kotları, Çiçekli Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi alt kotları, Yakacık Mahallesi, Şenlik Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Yeşilevler, Güzelkaya, Yenimahalle üst kotları, Güventepe ve Kayalar Mahallesi üst kotları, Aktepe Pınarbaşı Mahallesi, Ayvalı, Uyanış, Serhat Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Şehit Kubilay Mahallesi, Bademlik, Esertepe, 23 Nisan Mahallesi, Şenyuva Mahallesi, Ovacık, Yayla Mahallesi, Kuşcağız, Atapark, Ufuktepe, Osmangazi Mahallesi, Kanuni Mahallesi, Sancaktepe Mahallesi ve Bağlum.

27 Ocak Cumartesi günü saat 24.00'dan itibaren bir gün süreyle su alamayacak semtler:

Bahçelievler, emek, Şenyuva, Kurtuluş, Türközü, Bakanlıklar, Yücetepe, Anıttepe, Kızılay, Maltepe, Seyranbağları, Meşrutiyet, Remzi Oğuz alt kotları, Turgut Reis, Eti, Namık Kemal, Cumhuriyet, Kocatepe, Kültür, Ön Cebeci, Tınaztepe, Esatoğlu, Devlet, Balgat, Söğütözü, Nasuh Akar, İmrahor ve Topraklık.

28 Ocak Pazar günü saat 24.00'dan itibaren bir gün süreyle su alamayacak semtler:

Çayyolu toplu konut alanı, Çayyolu Köyü Koru Sitesi ve çevresi, Konutkent 1-2 siteleri, Ümitköy ve civarı, Beysukent, Mutluköy Mahallesi, Yenikent Serpmeevler, Beytepe, Jandarma Okullar Komutanlığı, Bilkent Gölbaşı İlçesi, İnce ve civarı, TED Koleji.(ANKA)