Ankara'da Ölen Fidanlar Anısına Bodrum'da Akıllı Orman - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara'da Ölen Fidanlar Anısına Bodrum'da Akıllı Orman

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Ankara'da Ölen Fidanlar Anısına Bodrum'da Akıllı Orman

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki Bodrum Orta Doğu Mezunlar Derneği (BODTÜM) üyeleri, Kızılay'daki hain saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri Berkay Baş ve Ozancan Akkuş anısına 230 fidan dikti.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki Bodrum Orta Doğu Mezunlar Derneği (BODTÜM) üyeleri, Kızılay'daki hain saldırıda hayatını kaybedenler arasında bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri Berkay Baş ve Ozancan Akkuş anısına 230 fidan dikti. Fidanların kurulacak akıllı sistemle sulanacağı belirtildi.

Bodrum İlçesi'nde kurulan ve 50 üyesi olan BODTÜM üyeleri, geçtiğimiz haziran ayında Kızılağaç Mahallesi'nde yanarak kül olan 4 hektarlık ormanlık alandan 2 dönümlük araziye 230 mavi selvi fidanı dikerek anı ormanı haline getirdi. Bugün (çarşamba) Bodrum Orman İşletme Şefliği memurlarının da katıldığı ve fidan dikimi konusunda bilgilendirme yaptığı uygulamanın ardından ODTÜ'lü mezunlar 2-3 yaşlarındaki fidanları toprakla buluşturdu. CHP'li Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Göktepe ile 45 üyenin katıldığı etkinlikte konuşan Dernek Başkan Yardımcısı, inşaat mühendisi Süha Sevük (71) "Buraya Bodrum'un ilk akıllı ormanını yapacağız. Diktiğimiz fidanlar kuracağımız su deposu ve yer altından döşenecek borularla sürekli sulanacak. Bu projeyi küçük bir alanda bugün başlatırken en az 10 hektarlık bir alan üzerinde çalışmamız devam ediyor" dedi.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE GENÇ FİDANLARI ANLATTI

Konuşmasına gözyaşları içerisinde güçlükle devam eden Sevük "Bu ilk projenin heyecanını kamuoyuyla paylaşmaktan duyduğumuz mutluluk büyük bir acıyla da gölgelendi. 13 Mart 2016 Pazar günü Ankara Kızılay'da gerçekleşen terör eyleminde masum insanlar hedef oldu. Aralarında genç iki ODTÜ'lü öğrencimiz Ozancan Akkuş ve Berkay Baş'ın da olduğu, saldırıda hayatını kaybeden tüm insanlarımızın anısına bu fidanları dikiyor, her türlü terör eylemini ve bunlardan yarar umanları şiddetle kınıyor, lanetliyoruz" dedi.

Ankara'da Ölen Fidanlar Anısına Bodrum'da Akıllı Orman

Ankara'da Ölen Fidanlar Anısına Bodrum'da Akıllı Orman

Ankara'da Ölen Fidanlar Anısına Bodrum'da Akıllı Orman

Demirören Haber Ajansı - Güncel

Kızılay, Bodrum, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title