Ankara'da Öğrenciler Karnelerini Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara'da Öğrenciler Karnelerini Aldı

AA - Haberler | Yerel
Ankara'da Öğrenciler Karnelerini Aldı

Ankara ve İlçelerinde Öğrencilerin Karnelerini Almasıyla Yarı Yıl Tatili Başladı

Ankara ve ilçelerinde öğrencilerin karnelerini almasıyla yarı yıl tatili başladı. Kazan Belediyesi ilçede, takdir ve teşekkür belgesi alan bin 605 öğrenciyi TTNET Vitamin Eğitim Programıyla ödüllendirdi.

Öğrencilere ödülleri halk eğitim toplantı salonunda düzenlenen bir törenle verildi. Ödül törenine Kaymakam Veysel Beyru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Türk Telekom Bölge Müdürü Mustafa Şenli, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

- ŞEREFLİKOÇHİSAR-

Şereflikoçhisar'da 7 bin öğrenci karnelerini aldı.

Şereflikoçhisar'ın Yeşilova mahallesinde bulunan Mustafa Üstündağ İlköğretim Okulunda gerçekleşen karne dağıtım programına katılan Kaymakam Hasan Kürklü, öğrencilere 2 haftalık tatili iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öztürk de, 'Hiç kimse başarı merdivenini eli cebinde çıkmadı, tatil boyunca başarısız olduğunuz derslerinize biraz daha ağırlık verin, okula ve öğretmenlerinize sımsıkı sarılın' dedi.

- BEYPAZARI

Beypazarı ilçesinde okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretimdeki yaklaşık 9 bin öğrenci karnelerini aldı. İlçede 9 bin öğrenci okullarında düzenlenen törenle karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. İlçe milli eğitim müdürü Ahmet Temür, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında, 'Üzülmeyin, takdir, teşekkür alamadım diye, ikinci dönemde çalıştığınızda o da olur. Ben sizlerin akıllı zeki ve başarılı öğrenciler olduğunuzu biliyorum. Düzenli çalıştığınızda başarı gelecektir. Hepinize iyi tatiller' dedi.

2010?2011 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 14 Şubat 2011 Pazartesi günü başlayacak.

- ÇUBUK-

Çubuk ilçesinde ilk ve orta öğretimde 19 bin 911 öğrenci ile bin 150 öğretmen yarıyıl tatiline girdi.

Çubuk Yavuz Selim İlköğretim, Çubuk Lisesi ve Nezahat Onbaşı Anaokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Milli Eğitim şube müdürü İdris Karakuş, Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Aysel Neşeli, Özel Kalem Müdürü Yusuf Akkaya, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Dallı ve Başkan Özden, öğrencilerin karneleri ile takdir ve teşekkür belgelerini dağıttı. Karnelerle birlikte yarıyıl tatilinde okumaları için kitap da dağıtan Kaymakam Dallı, 15 günlük tatilin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilere ilerde hangi üniversiteleri hedeflediklerini soran Belediye Başkanı Lokman Özden'de, hedefleri arasına mutlaka Yıldırım Beyazıt Üniversitesini koymaları gerektiğine işaret etti. Miniklerin karne sevincini de paylaşan Kaymakam Dallı ve Başkan Özden'e anaokulu öğrencileri kendilerinin yaptığı Atatürk portresini hediye etti. 4 yaşındaki Eren Yılmaz, Başkan Özden'e, 'Yolları neden kazıyorsunuz? Her yeri kazdınız? Babam size çok kızıyor. Ama bensizi çok seviyorum' demesi, herkesi gülümsetti. (EKİP-ZHL) - ANKARA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500