Ankara'da Kulisleri Hareketlendiren Görüşme Trafiği

Ankara'da Kulisleri Hareketlendiren Görüşme Trafiği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le 2 Defa Ayrı Ayrı Bir Araya Gelerek Yaklaşık 6 Saat Görüştü.

Ankara'da Kulisleri Hareketlendiren Görüşme Trafiği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le 2 defa ayrı ayrı bir araya gelerek yaklaşık 6 saat görüştü. Erdoğan ile Gül'ün ilk görüşmesine TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katılmasıyla görüşme 3'lü zirveye dönüştü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinin ardından yaptığı kısa bir tatilden Ankara'ya dönüşünün ilk gününde yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştirdi. Yarın başlayacak Yüksek Askeri Şura öncesi tümgeneral rütbesindeki askeri bir yetkili ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile ayrı ayrı bir araya gelen Başbakan Erdoğan bu görüşmelerin ardından Başbakanlık resmi konutuna geçti.

ARINÇ DA KATILDI

Erdoğan'ın ardından Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de Başbakanlık Resmi Konutu'na geldi. Resmi Konut'ta yapılan ikili görüşmeye daha sonra TBMM Başkanı Bülent Arınç da katılmasıyla görüşme 3'lü zirve haline gelmiş oldu. Erdoğan-Gül-Arınç arasındaki üçlü zirveden ilk ayrılan Arınç oldu. Arınç'ın ardından Gül ve daha sonra Erdoğan resmi konuttan ayrıldı. Erdoğan ve Gül burada yaklaşık 3.5 saat bir araya görüşmüş oldu.

ERDOĞAN GÜL İLE 6 SAAT GÖRÜŞTÜ

Başbakan Erdoğan, bu görüşmenin ardından AKP Genel merkezine geçti. Erdoğan'ın genel merkeze geçmesinin ardından 1.5 saat sonra Gül de genel merkeze geçti. Resmi konutta başlayan ve daha sonra üçlü zirveye dönüşen görüşme trafiği burada Erdoğan ve Gül arasında devam etti. Görüşme yaklaşık 2.5 saat sürerken Erdoğan ilk çalışma gününün sonunda Gül ile yaklaşık 6 saat bir araya gelmiş oldu.

Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Başkanlığı seçimi ile yeni hükümetin kurulması öncesinde gerçekleştirilen bu görüşme trafiği Ankara kulislerini hareketlendirdi. Görüşmenin ardından açıklama yapılmaması dikkat çekti.(ANKA)

Kaynak: ANKA