Ankara'da Gün Boyu Elektrik Kesintisi

Ankara'da Gün Boyu Elektrik Kesintisi

Ankara'ya Yılın İlk Karının Düştüğü Bugün, Daha Önce Bildirilen ve Rutin Tamir Çalışmalarının Yapıldığı 21 Bölge Dışında Kurtuluş, Topraklık ve İncesu Semtlerine de Gün Boyunca Elektrik Verilemeyince Vatandaşlar Yılın En Soğuk Gününü Elektriksiz Geçirdi.

Ankara'da Gün Boyu Elektrik Kesintisi

Ankara’ya yılın ilk karının düştüğü bugün, daha önce bildirilen ve rutin tamir çalışmalarının yapıldığı 21 bölge dışında Kurtuluş, Topraklık ve İncesu semtlerine de gün boyunca elektrik verilemeyince vatandaşlar yılın en soğuk gününü elektriksiz geçirdi.

BEDAŞ Mamak-Altındağ İşletme Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Hacettepe orta gerilim hattının beslediği, Kurtuluş-1 bölgesi olarak ifade edilen Kurtuluş, Topraklık ve İncesu semtlerine gün boyu elektrik verilemedi. Sabah saatlerinden itibaren bölgede çalışma yürüten ekipler, Hacettepe’den geçen orta gerilim hattındaki arıza noktalarını aradı. Ancak ekipler arıza noktalarını belirleyemedi. Bunun üzerine, Genel Müdürlükten akım ölçüm aracı talep edildi. Kablodaki akımı ölçen ve arıza noktalarını belirleyen aracın gelmesinin ardından ekipler, akşam saatlerinde çalışmalara başladı.

Çalışmaların sürdüğünü aktaran yetkililer, üç semti karanlıkta bırakan arızaların yedek kablosu olmayan Kurtuluş-1 orta gerilim hattının kar suyundan etkilenmesiyle gerçekleştiğini belirtti.

Kaynak: ANKA