Ankara'da Filistin Gecesi

Ankara'da Filistin Gecesi

Filistin Kültür Haftası Etkinlikleri Kapsamında Ankara'da Düzenlenen Filistin Gecesi, Renkli Görüntülere Sahne Oldu. Gecede Podyuma Çıkan Mankenler Büyük İlgi Gördü.

Ankara'da Filistin Gecesi

Filistin Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında Ankara'da düzenlenen Filistin Gecesi, renkli görüntülere sahne oldu. Gecede podyuma çıkan mankenler büyük ilgi gördü.

Keçiören Akdere Ziyafet Salonu'nda yapılan geceye, Filistin Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Türkiye-Filistin Ekonomik ve Sosyal İşbirliği Koordinatörü ve eski bakan Vehbi Dinçerler, Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanı Osman Gökçek, Ankara'da yaşayan Filistinliler, Filistin'den gelen Filistintinliler ile çok sayıda konuk katıldı.

Gecede konuşan Filistin Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf, iki kardeş ülke olan Türkiye ve Filistin arasındaki bağları güçlendirmek istediklerini belirterek, tarihi, kültürel ve sosyal ilişkileri artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Büyükelçi Maarouf, daha sonra organizasyonda emeği geçenlere plaket verdi.

Filistin Gecesi'nde sahne olan Filistinli müzik gruplarının konseri ise büyük alkış aldı. Filistinliler, çalınan parçalarla Filistin bayrağı sallayıp dans etti. Gecenin sonunda modacı Abdullah Öztoprak'ın hazırladığı defile büyük ilgi gördü. "Gecenin Gizeminde Kadının Duruşu", "Modern Osmanlı Kıyafetleri" ve "Beyaz Mutluluk" isimli üç farklı kreasyonda hazırlanan defilede podyuma çıkan Türk mankenler büyük alkış aldı.

(YZE-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA