Ankara'da Doktor ve Hemşireler Göreve Çağırıldı

Ankara'da Doktor ve Hemşireler Göreve Çağırıldı

Ulus Anafartalar Çarşısı'nda 5 Kişinin Ölümüne, 60'tan Fazla Kişinin Yaralanmasına Neden Olan Bombalı Saldırının Ardından Doktor ve Hemşireler Günlük İzinleri Kaldırılarak Göreve Çağrıldı. Başta Bölgeye En Yakın Olan Ankara Numune, Dışkapı SSK ve Hacettepe ve İbn-i Sina Hastaneleri Olmak Üzere Yaralıların Tedavi Gördüğü Hastaneler Alarma Geçti.

Ankara'da Doktor ve Hemşireler Göreve Çağırıldı

Ulus Anafartalar Çarşısı'nda 5 kişinin ölümüne, 60'tan fazla kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırının ardından doktor ve hemşireler günlük izinleri kaldırılarak göreve çağrıldı. Başta bölgeye en yakın Ankara Numune, Dışkapı SSK ve Hacettepe ve İbn-i Sina hastaneleri olmak üzere yaralıların tedavi gördüğü hastaneler alarma geçti.

Patmanın ardından Ankara'da güvenlik önlemlerinin arttırılmasının ardından, hastaneler de alarma geçti. Günlük mesailerini tamamlayan doktor ve hemşirelere, yoğun hasta akışıyla beraber telefonla ulaşılarak haber verildi. Göreve çağırılan doktor, hemşire ve sağlık görevlileri acil serviste bekleyen saldırı mağdurlarına müdahale etti.

Bu arada konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı yetkilileri de sürekli olarak hastaneleri arayarak bilgi aldı. Kan ve diğer ihtiyaçların karşılanmasında sıkıntı yaşanmaması için Bakanlık bizzat devreye girdi.(ANKA)