Ankara'da 300 Polisle Şafak Operasyonu

CHA - Haberler | Güncel
Ankara'da 300 Polisle Şafak Operasyonu

Ankara narkotik polisi, Atilla Mahallesi'nde uyuşturucu satıcılarına yönelik şafak operasyonu gerçekleştirdi.

Ankara narkotik polisi, 4 ay süren çalışmanın ardından Altındağ ilçesi Atilla Mahallesi'nde uyuşturucu satıcılarına yönelik 300 polisle şafak operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda 111 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 107 paket eroin ile uyuşturucu satışından kazanıldığı belirtilen 27 bin lira para ele geçirildi. Baskın anı polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Altındağ ilçesi Atilla Mahallesi'nde uyuşturucu satıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Yaklaşık 4 aylık teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için düğmeye basan polis, aralarında özel hareket polisi ve çevik kuvvet ekibinin de bulunduğu 300 polisle mahalleye çıkarma yaptı. Keskin nişancıların da bulunduğu ekip, mahallenin giriş ve çıkışlarını tuttu. Ekipler, alınan güvenlik önlemlerinin ardından önceden belirledikleri 38 ayrı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Evlere baskın anı polis kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. 'Koçbaşı' tabir edilen aletlerle kapıları kıran narkotik polisi, evlerde geniş çaplı arama yaptı. Narkotik köpeklerinin de katıldığı baskında, çamaşır makineleri, kanepeler ve tavan aralarının didik didik arayan ekipler 107 adet hazır eroin paketi ele geçirdi.

Operasyonda 111 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan 80'i yapılan sorgularının ardından serbest bırakıldı. Aralarında 11 kadının bulunduğu 31 zanlı ise mahkemeye sevk edildi. Gözaltına alınan zanlılardan çoğunun akraba olduğu ve 0,20 gramlık uyuşturucuyu 20 liraya sattığı öğrenildi.

Ankara'da 300 Polisle Şafak Operasyonu
Ankara'da 300 Polisle Şafak Operasyonu

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title