Ankara Büyükşehir Belediyesi, Evinde Doğalgaz Bağlantısı Bulunanlara da Kömür Yardımı Yapacak
Haberler » Güncel » Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Evinde Doğalgaz Bağlantısı Bulunanlara da Kömür Yardımı Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Evinde Doğalgaz Bağlantısı Bulunanlara da Kömür Yardımında Bulunulması Yönündeki Talebi Kabul Etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Evinde Doğalgaz Bağlantısı Bulunanlara da Kömür Yardımı Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, evinde doğalgaz bağlantısı bulunanlara da kömür yardımında bulunulması yönündeki talebi kabul etti. AK Partili meclis üyeleri Zafer İçeri, Ahmet Tunç, Hatice Çakmak ve Süleyman Karaca tarafından ortaklaşa verilen önergede "Geçtiğimiz senelerde apartmanlarda doğalgaz sayacı olup da radyatör olmayan dairelerde oturan fakir vatandaşlara kömür yardımı yapılmaktaydı. Bunların büyük bölümü kapıcı dairelerinde oturmaktadır. Geçen seçimlerde bazı CHP'li milletvekillerinin bu durumu gündeme getirmelerinden dolayı bu vatandaşlarımıza yardımlar durdurmak zorunda kalındı. Eğer siyasi malzeme yapılmayacaksa bu durumun yeniden gündeme getirilerek yardımlara devam edilmesini öneriyoruz." denildi.

Önerge üzerine yapılan konuşmaların ardından söz alan Başkan Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin almış olduğu kararlarda gerek gıda, gerek kömür yardımlarında verilen önergede söylenen iddiaların yüzde yüz doğru olduğunu söyledi. Gökçek, seçimler öncesi CHP'li milletvekillerinin de medya kuruluşlarını peşlerine takarak sokak sokak, cadde cadde dolaştığını ve aleyhte propaganda yapıldığını belirtti. Gökçek, "Bu ailelerin çoğu kapıcı olan vatandaşlarımız. Evlerinde doğalgazı sadece mutfaklarında kullanıyorlar. Paraları olmadığı için de petekleri yaptıramamışlar. Dolayısıyla kömür yakıyorlar. Biz bunlara yardım ediyorduk."

Konuşmaların ardından söz konusu kişilere kömür yardımlarının devam edilmesine ilişkin verilen önerge, CHP'li Meclis üyelerinin itirazına karşın AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

(CİHAN)