Ankara Büyükşehir Belediyesi 2010 Çocuğu Ücretsiz Sünnet Ettirecek
Haberler » Güncel » Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2010 Çocuğu Ücretsiz Sünnet Ettirecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Her Yıl Düzenlediği "Sünnet Programı" Kapsamında Bu Yıl da 2010 Çocuğu Sünnet Ettirecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi  2010 Çocuğu Ücretsiz Sünnet Ettirecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl düzenlediği "Sünnet Programı" kapsamında bu yıl da 2010 çocuğu sünnet ettirecek.

Başkent'te yaşayan dar gelirli ve muhtaç ailelerin çocuklarına yönelik düzenlenen ve geleneksel hale gelen programda, her yıl o senenin rakamı kadar çocuk sünnet ettiriliyor. 2010 yılında 2010 çocuğun sünnet ettirileceği programın kayıtları başladı. Sünnet töreninin tüm masrafları Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce gerçekleştirilen ve 6 yaş üzeri çocukların katılabileceği sünnet organizasyonunda çocuklar sıhhi ve sterilize ortamda uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.

Sünnet olan çocuklar ağustos ayı içerisinde düzenlenecek düğün töreninde sürpriz bir programla gönüllerince eğlenecek. Sünnet programına katılan çocukların sünnet kıyafetleri ve sürpriz hediyeler Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından karşılanacak.

Çocuklarını sünnet ettirecek aileler, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bankosu Hipodrom Caddesi No: 5 Varlık/Yenimahalle adresi ile aile yaşam merkezleri, çocuk kulüpleri ve gençlik merkezlerine başvuru yapabilecek. Sünnet şölenine katılmak için ailelerden başvuru formu, çocukların ve velilerin nüfus cüzdanı fotokopileri, ikametgâh ilmühaberi ve fakirlik ilmühaberi istenecek. Sünnet törenine katılmak isteyen aileler, 5071537- 5071536 numaralı telefonlardan daha ayrıntılı bilgi alabilecek. (CİHAN)