Ankara Buluşmaları"Na Bakan Çelik Katıldı

Ankara Buluşmaları"Na Bakan Çelik Katıldı

Ankara Buluşmaları'Na Bakan Çelik Katıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Uludağ Üniversitesi'nin düzenlediği "Ankara Buluşmaları"nın ikincisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Uludağ Üniversitesi'nin düzenlediği "Ankara Buluşmaları"nın ikincisi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Uludağ Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, üniversite tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Konukevinde düzenlendiği bildirildi.

Toplantıda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in yaptığı selamlama konuşmasının ardından eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da bir konuşma yaptığı aktarıldı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da buluşmayı, geleneksel bir aile toplantısına benzettiklerini ifade ederek, "3. Nesil Üniversite" vizyonu ile hem üniversitelerine hem de kente farklı bir heyecan getirdiklerini söyledi.

Ulcay sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaklaşık 19 ay gibi kısa bir süre içerisinde çok sayıda projeye imza attık. Gerek bilimsel anlamda gerekse üniversitemizin tercih edilebilirliği anlamında büyük mesafeler kat ettik. Üniversitemizin fiziki ve sosyal görüntüsünü değiştirecek ve Uludağ Üniversitesi'ni geleceğe taşıyacak çok büyük projeler hazırladık.

Projelerimizin hepsi ilgili bakanlıklar ve kurumlardan onay aldı. Kısa sürede temellerini atmaya başlayacağız. Geleneksel hale getirdiğimiz bu toplantılarımıza Sayın Bakanlarımızın ve milletvekillerimizin gösterdiği ilgi de bizleri ziyadesiyle onurlandırıyor. Yönetim olarak hedefimiz ve isteğimiz, üniversitemizin ve kentimizin ülkemize verdiği katkıları maksimum seviyeye çıkarmaktır."

Toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammet Müfit Aydın, Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Emine Yavuz Gözgeç, Bennur Karaburun, Hakan Çavuşoğlu, Zekeriya Birkan, Osman Mesten, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, İstinaf Mahkemeleri Başkanı Cengiz Aydemir ile dekanlar ve üniversitenin yöneticileri katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title