Ankara: Bayanlar Basketbolda 14. Cumhurbaşkanlığı Kupası Beşiktaş Cola Turka'nın

Bayanlar Basketbolda 14. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı Rakibi Fenerbahçe'yi 79-72 Mağlup Eden Beşiktaş Cola Turka Kazandı.

Ankara: Bayanlar Basketbolda 14. Cumhurbaşkanlığı Kupası Beşiktaş Cola Turka'nın

Bayanlar Basketbolda 14. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı rakibi Fenerbahçe'yi 79-72 mağlup eden Beşiktaş Cola Turka kazandı.

Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodu, büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk periyodu Fenerbahçe, 20-19 önde tamamladı. İkinci periyotta Fenerbahçe karşısında iyi savunma yapan ve pota altından sayılar bulan Beşiktaş Cola Turka, devreyi 39-32 önde tamamladı. Maçın 3. periyoduna çok hızlı giren ve özellikle Tuğba ile dış şutlarda başarılı olan Siyah-beyazlılar, farkı 14 sayıya kadar çıkardı. Tuğba'nın skorer oyununa Fenerbahçe Birsel ile karşılık verince 3. periyot, Beşiktaş Cola Turka'nın 58-48 üstünlüğü ile geçildi. Maçın son periyodunda Fenerbahçe, farkı azaltmak için tempoyu iyice yükseltti ve farkı 3 sayıya kadar indirdi. Maçın son bölümünde kontrollü oynayan ve top kaybı yapmayan Beşiktaş Cola Turka, taktik faulleri de sayıya çevirince salondan 79-72 galip ayrıldı ve 14. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sahibi oldu.

Karşılaşmanın bitmesiyle Siyah-beyazlı besketbolcular, büyük sevinç yaşadı. Sevinçlerini kendilerini desteklemeye gelen taraftarlarıyla paylaşan Siyah-beyazlılar, potaların filelerini hatıra olarak kesti. Beşiktaş Cola Turka, basketbolda tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazanırken, kaptan Yasemin Horasan, kupayı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu'nun elinden aldı.

Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Aziz Akkaya, şampiyonluğa takım olarak inadıkları belirterek, kendilerini sonuna kadar destekleyen Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Fenerbahçe Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu ise, rakiplerine karşı iyi mücadele etmelerine rağmen basit atışlardan yararlanamadıkları için maçı kaybettiklerini söyledi. Kalaycıoğlu, bu maçta rakiplerine karşı eksiklerini gördüklerini ve ligde ilk maçta karşılaşacakları Beşiktaş Cola Turka'yı mağlup etmek istediklerini kaydetti.

Siyah-beyazlı oyuncular Esmeral Tunçluer ve Tuğba Palazoğlu, Fenerbahçe karşısında çok iyi mücadele ettiklerini ve tarihlerinde ilk defa Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Fenerbahçe'nin tecrübeli basketbolcusu Şaziye Karslı ise, iyi mücadele etmelerine rağmen, basit hatalarla kupayı kaybettikleri için üzgün olduklarını dile getirdi.